Brankica Janković nova poverenica za zaštitu ravnopravnosti

Poslanici Skupštine Srbije izabrali su danas, na predlog skupštinskog Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo, Brankicu Janković za poverenicu za zaštitu ravnopravnosti.
Poslanici Skupštine Srbije izabrali su danas, na predlog skupštinskog Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo, Brankicu Janković za poverenicu za zaštitu ravnopravnosti.

Za izbor Jankovićeve glasalo je 151 posalnik vladajuće koalicije. Jankovićeva je rođena 18. januara 1973. godine, udata je i ima dvoje dece, završila je Pravni fakultet u Beogradu, gde je stekla i zvanje master, a trenutno je doktorand na Fakultetu bezbednosti u Beogradu.

U karijeri je, pored ostalog, bila državni sekretar u Ministarstvu rada, zapošljavanja i socijalne politike u mandatu prethodne vlade, sedam godina je vodila Gerontološki centar Beograd, bila je šef pregovaračke grupe 19 u pregovorima o pridruživanju EU, IPA službenik za sve IPA programe pomoći u tom ministarstvu...

Dosadašnjoj poverenici za zaštitu ravnopravnosti Neveni Petrušić, koja je na tu poziciju izabrana na predlog DS, petogodišnji mandat je istekao 5. maja. Poverenika za zaštitu ravnopravnosti bira Skupština Srbije većinom glasova, na predlog Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo, a svaka poslanička grupa može da da svoj predlog. Za poverenika može biti izabran državljanin Srbije koji je diplomirani pravnik, ima najmanje deset godina iskustva na pravnim poslovima u oblasti zaštite ljudskih prava i koji poseduje visoke moralne i stručne kvalitete, kaže Zakon o zabrani diskriminacije.

Poverenik ne može da obavlja drugu javnu ili političku funkciju, niti profesionalnu delatnost. Poverenik se bira na period od pet godina, a ista osoba može biti birana na tu funkciju najviše dva puta.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija