Još nije formirana radna grupa za zakon o poreklu imovine

Radna grupa za pisanje zakona o poreklu imovine još nije formirana, iako je njen rad najavljen još pre mesec dana, saznaje se u Vladi Srbije.
Radna grupa za pisanje zakona o poreklu imovine još nije formirana, iako je njen rad najavljen još pre mesec dana, saznaje se u Vladi Srbije.

Kako je listu "Danas" rečeno u Ministarstvu pravde, sledeće nedelje biće poznat sastav radne grupe. Premijer Aleksandar Vučić je krajem jula rekao da je Vlada Srbije formirala radnu grupu koja će pripremiti zakon o poreklu imovine, o kojem će se voditi javna rasprava.

"Radnom grupom će rukovoditi ministar pravde Nikola Selaković, a lično ću nadgledati njen rad", rekao je Vučić u Vladi Srbije. Kako je naveo, smisao tog zakona "nisu leva ili desna skretanja, već bolja naplata poreza". "Ne može neko da ima 40 stanova ili 50 nekretnina, a prima platu 120.000 dinara", kazao je Vučić i dodao da je namera Vlade da spreči utaje poreza kojima se nanosi šteta građanima.

Vučić je, nekoliko dana pre najave formiranja radne grupe, izjavio da će do kraja septembra u Skupštinu biti predat predlog zakona o poreklu imovine, a da bi nacrt trebalo da bude gotov već u prvoj polovini tog meseca, dok je ministar pravde rekao da je Srbiji potreban dobar zakon o poreklu imovine koji mora da ima sve neophodne uslove za efikasnu i potpunu primenu i da će Ministarstvo pravde staviti svoje resurse na raspolaganje za izradu takvog zakona.

Nakon što je stručna javnost ukazala vlasti da ovaj sistemski antikorupcijski akt ne treba donositi na prečac i bez javne rasprave, usledila je i premijerova izjava da će zakon biti usvojen posle javne rasprave.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija