Najduže se čeka na šalteru Katastra

Predsednik Upravnog odbora NALED-a Vladan Atanasijević izjavio je danas da je potrebno da se komplikovana procedura pojednostavi kako bi građani i privreda efikasnije ostvarivali svoja prava.

Predsednik Upravnog odbora NALED-a Vladan Atanasijević izjavio je danas da je potrebno da se komplikovana procedura pojednostavi kako bi građani i privreda efikasnije ostvarivali svoja prava.

Prema istraživanju NALED-a, najduže se čeka na šalteru Katastra, a zatim slede šalteri policije, sudova, PIO fonda... "Kada smo pitali privrednike koje su to procedure odnosno institucije gde su najkomplikovanije procedure, oni su nam rekli da je to PIO, RFZO, Poreska uprava i "čuvene" građevinske dozvole", rekao je Atanasijević za RTS.

On je istakao da zbog toga komplikovane procedure treba učiniti jednostavnijim, a dokumentaciju učiniti minimalnom i omogućiti da se elektronskim putem podnose odgovarajuća dokumenta. Ključni segment, kaže Atanasijević, jeste da, kada mi kao građani ili kao institucija dođemo u neku ustanovu, ne sakupljamo papire i potvrde od države nego da ih ona sama kao organ ima.

"Ako je potrebno da damo fotokopiju lične karte zašto institucija RFZO ne pozove MUP i pita da li je građanin prijavljen u tom i tom mestu itd, a ne da oni idu do MUP-a, uzmu potvrdu i vrate se na šalter", objasnio je Atanasijević. Prema njegovim rečima, NALED je pokrenuo kampanju "Šaltometar" gde građani mogu da prijave koji su to šalteri na kojima su najduže čekali.

On je istakao i da je zadovoljan prethodnim rezultatima, te da je Ministarstvo zdravlja je skratilo procedure sa 11 na 4 dokumenata za trudnice, međutim, kako je primetio, Ministarstvo rada još uvek nije sprovelo da se porodiljama skrati vreme da ostvare svoja prava.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija