Neizvesna sudbina Radio Leskovca

Iako je Agencija za privatizaciju naložila gašenje Radio Leskovca desetoro zaposlenih još uvek tamo radi, očigledno volonterski i održava program.

Iako je Agencija za privatizaciju naložila gašenje Radio Leskovca desetoro zaposlenih još uvek tamo radi, očigledno volonterski i održava program.

Kako se navodi, oni u neizvesnosti očekuju potez lokalnih vlasti.

Vršilac dužnosti direktora najstarijeg medija u Jablaničkom okrugu Bratislav Ilić, koga gradska skupština još nije razrešila te dužnosti, iako je jedan od 19 radnika koji su uzeli otpremninu, kaže da je na odluku agencije uticao zahtev predratnih vlasnika za povraćaj zgrade u kojoj je sedište radija.

"Porodica Vlajčić, koja je bila vlasnik zgrade podnela je zahtev za restituciju, ali to će ići otežano. Grad je obnovio i nadogradio zgradu u čak 42 procenata i ne želi da se odrekne toga. Agencija sa druge strane ne želi da daje nikakvuzvaničniu preporuku gradu dok se taj problem ne reši", tvrdi Ilić.

Institucija koje u svom imenu nose naziv Jugoslavija ima sve manje. Posle 79 godina postojanja, Radio Jugoslavija je u petak poslednji put emitovao program. U lokalnoj samoupravi rekli su da će odluku o daljim postpucima doneti kada dobiju zvanično obaveštenje od Agencije za privatizaciju. A preostali radnici se nadaju da im grad pomogne da izađu iz vakuma u kojem se nalaze.

U radiju je do pre dvadesetak dana bilo zaposleno 30 novinara, tehničara i službenika. Njih 19 otišlo je sa otpremninama za koje je Ministarstvo za rad izdvojilo 6.100.000 dinara. U međuvremenu se za penziju prijavio jedan novinar, ali njih desetoro još čeka razrešenje svoje sudbine.

  • 02.08.2015 11:11
    rale
    Dogradjivanje na tudjoj imovini je krivicno delo i upropascivanje vlasnistva,,,sud u Strazburgu ce sve jedno presuditi da toj familiji vratite imovinu u stanju u kojem ste je oteli,,plus obestecenje za koriscenjei ne placanje ,,a to sto je odrzavana to je duznost stanara ili zakupca,,samo se inatite pa ce vas kostati mnogo vise

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Zašto je sve manje vrabaca u Srbiji?

Populacija vrabaca u Evropi, ali i Srbiji se smanjuje, mada kod nas to smanjenje još nije alarmantno, rekla je predstavnica Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije Nataša Jančić.