Voditeljka Radio-televizije Srbije Petra Cvijić, koja je u saobraćajnoj nesreći u Žarkovu naletela na pešaka Slobodana Bajića (73), koji je u bolnici podlegao povredama, pretvorila se bukvalno u kost i kožu.

"Petra je smršala oko pet kilograma i još je u teškom psihičkom i fizičkom stanju - kažu njeni prijatelji. Oni dodaju da voditeljka ne ustaje iz kreveta, da je isključila mobilni telefon i da ne želi ikoga da viđa. Od one nasmejane i vedre devojke gotovo da nema traga. Postala je senka. Niko je ne može više prepoznati. Ne može ni da jede. Samo joj je slika nesreće u glavi. Priča da nije vozila brzo i da se nesrećni čovek pojavio niotkuda", priča Petrin prijatelj.
S druge strane, u domu nastradalog Bajića vlada tuga i neverica. U četvrtak su sahranili Slobodana, a posle svega im je samo bitno da istina, kakva-takva, izađe na videlo. Njegov unuk Aleksandar kaže da je Cvijićeva izjavila saučešće porodici.
"Zvala nas je u utorak predveče i rekla da ju je psihičko stanje u kojem se nalazi posle smrti mog dede sprečilo da dođe kod nas. Rekla je i da joj je žao i da ovu tragediju i ona teško podnosi", rekao je Aleksandar.
Tužilaštvu još nije prosleđen predmet tako da se još ne zna kada će Petra doći da da izjavu.




2. Pokojnika takođe poznajem iz priča mog oca. Divan čovek.
3. Svako, pa i Petra mora da odgovara za svoje postupke.
4. Bajića više nema.
5. Čemu ova vest?
6. Čemu ovakvi komentari?
7. Pustite ljude da odboluju svoj bol. Svako bol svoj.