Edvard Snouden traži azil u Švajcarskoj

Bivši američki obaveštajac Edvard Snouden uputio je juče javni apel švajcarskim vlastima da mu odobre azil, jer bi, kako je naveo, želeo da se vrati u tu zemlju u kojoj je nekada živeo kao tajni agent CIA.

Bivši američki obaveštajac Edvard Snouden uputio je juče javni apel švajcarskim vlastima da mu odobre azil, jer bi, kako je naveo, želeo da se vrati u tu zemlju u kojoj je nekada živeo kao tajni agent CIA.

"Voleo bih da se vratim u Švajcarsku, neke od mojih najlepših uspomena su vezane za Ženevu. To je divno mesto", rekao je Snouden putem video linka iz Moskve u obraćanju publici koja je na filmskom festivalu u Ženevi pratila projekciju dokumentarnog filma Sitizenfor koji je snimljen o njemu.

On je izrazio nadu da bi Švajcarska kao politički neutralna zemlja mogla da mu izađe u susret i odobri mu azil, istovremeno hvaleći tamošnje multikulturne razlike i nivo ljudskih prava.

Snouden je kazao da je u 21 evropskoj zemlji zatražio azil, nakon što su Sjedinjene Američke Države poništile njegov pasoš i pošto je odustao od preseljenja u Ekvador.

Edvard Snouden se nalazi u Rusiji gde je dobio azil posle objavljivanja poverljivih dokaza da je američka Nacionalna služba bezbednosti (NSA), gde je bio zaposlen, špijunirala građane i države širom sveta.

  • Nebojša

    07.03.2015 08:27
    E da
    Švajcarska je sve samo nije neutralna!
    Upravo sam gledao film. Mislim da je postojanje organizacije kojoj su dostupni podaci svih građana opravdano ako ona te podatke koristi za opravdane potrebe. Naravno, opravdano može biti relativno.
    Ameri su samo neiskusni u življenju u takvom okruženju. Dođite da vidite naše patente, mi iste rezultate postižemo mnogo jeftinije. Mi smo izmislili autocenzuru, ej bre!
  • 06.03.2015 18:19
    Проклет био издајица своје домовине
    Што у Швајцарску , шта му фали у Путиновом рај(х)у ?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet