Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Željko Obradović najbolji trener Evrolige

Trener košarkaša Fenerbahčea Željko Obradović prošlašen je danas za najboljeg trenera Evrolige za prošlu sezonu, objavljeno je na sajtu tog takmičenja.

I Teo u NBA, novi klub LA Klipers

Srpski košarkaš Miloš Teodosić postigao je dogovor sa NBA ligašem Los Andjeles Klipersima o dvogodišnjem ugovoru, preneo je danas ESPN.

Srbija bez Jokića na EP

Košarkaš Denvera Nikola Jokić definitivno neće igrati na predstojećem Evropskom prvenstvu, prenosi Sportski žurnal.

Košarkašice završile učešće na EP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Češkoj, pošto je danas u osmini finala izgubila od selekcije Letonije sa 70:75 (12:24, 20:10, 19:19, 19:22).

Marjanović i Jokić na Đorđevićevom spisku za EP

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević saopštio je širi spisak igrača za Evropsko prvenstvo na kome se nalaze Boban Marjanović, Nikola Jokić i povređeni Nemanja Bjelica.

FIBA suspendovala Crvenu zvezdu

Na zvaničnom sajtu FIBA objavljen je spisak klubova koji su pod sankcijom i neće biti u mogućnosti da registruju nove igrače, a među njima je i Crvena zvezda

Zvezda osvojila treću uzastopnu titulu prvaka Srbije

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su treću uzastopnu titulu šampiona Srbije, pošto su u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa savladali FMP iz Železnika 87:57 (30:9, 16:15, 29:18, 12:15).

Poraz košarkašica od Grčke na startu EP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije, branilac titule na prvenstvu Evrope u Češkoj, poražena je na startu turnira od selekcije Grčke 69:60 (19:11, 16:19, 18:21, 16:9).

Jokić u konkurenciji za najbolju asistenciju

Košarkaš Denvera Nikola Jokić nalazi se u užem krugu kandidata za najbolju asistenciju i za igrača koji je najviše napredovao u regularnom delu NBA lige ove sezone.

Jokić odličan u novoj pobedi Denvera

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na svom terenu Nju Orleans sa 134:131 i zadržali šanse za plasman u plej-of NBA lige, a srpski reprezentativac Nikola Jokić postigao je 21 poena i ostvario 12 skokova.

Denver savladao Majami,19 poena Jokića

Košarkaši Denvera pobedili su noćas na gostujućem terenu Majami sa 116:113, a Nikola Jokić upisao je skor od 19 poena, 10 skokova i sedam asistencija.