Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Večeras svečani doček za košarkaše, strelce i Štefaneka

Košarkašima će se na svečanom dočeku u Beogradu, danas u 20 časova, ispred Starog dvora pridružiti i ženska reprezentacija Srbije u streljaštvu, kao i rvač Davor Štefanek, osvajač zlatne medalje na Svetskom prvenstvu.

Nenad Krstić se oprostio od reprezentacije

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Nenad Krstić objavio je da je finale Svetskog prvenstva u Španiji bila njegova poslednja utakmica u dresu ’orlova’.

Đorđević: Ponosan sam na igrače

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević rekao je da je ponosan na tim koji je postigao fantastičan uspeh osvojivši vicešampionsku titulu na Mundobasketu u Španiji.

SAD sa ubedljivih +28 porazila Litvaniju

Košarkaška reprezentacija SAD plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Španiji, pošto je u Barseloni ubedljivo savladala Litvaniju sa 96:68 (21:16, 22:19, 33:14, 20:19).

Srbija u polufinalu sa Francuskom

U polufinalu Svetskog prvenstva, košarkaši Srbije sastaju se sa Francuskom. U četvrtfinalu, Srbija je savladala Brazil sa 84:56, dok su Francuzi pobedili Špance rezultatom 65:52.

Srbija danas protiv Grčke za četvrtfinale

Plejmejker košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić izjavio je da njegov tim danas očekuje veoma težak i neizvestan meč u osmini finala svetskog prvenstva protiv Grčke.

Košarkaši izgubili od Brazila

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Brazila sa 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9), u utakmici 4. kola A grupe prvenstva sveta u Španiji.

Sjajan start srpskih košarkaša na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je startovala na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je danas u prvom kolu grupe A savladala Egipat sa 85:64 (21:13, 22:18, 25:12, 17:21).