Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

SAD sa ubedljivih +28 porazila Litvaniju

Košarkaška reprezentacija SAD plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Španiji, pošto je u Barseloni ubedljivo savladala Litvaniju sa 96:68 (21:16, 22:19, 33:14, 20:19).

Srbija u polufinalu sa Francuskom

U polufinalu Svetskog prvenstva, košarkaši Srbije sastaju se sa Francuskom. U četvrtfinalu, Srbija je savladala Brazil sa 84:56, dok su Francuzi pobedili Špance rezultatom 65:52.

Srbija danas protiv Grčke za četvrtfinale

Plejmejker košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić izjavio je da njegov tim danas očekuje veoma težak i neizvestan meč u osmini finala svetskog prvenstva protiv Grčke.

Košarkaši izgubili od Brazila

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Brazila sa 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9), u utakmici 4. kola A grupe prvenstva sveta u Španiji.

Sjajan start srpskih košarkaša na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je startovala na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je danas u prvom kolu grupe A savladala Egipat sa 85:64 (21:13, 22:18, 25:12, 17:21).

Kadeti Srbije bez polufinala EP

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Letoniji pošto je večeras u četvrtfinalnoj utakmici izgubila od selekcije Španije sa 78:64 (19:10, 10:27, 29:9, 18:18).

Đorđević udaljio Micova iz tima

Košarkaška reprezentacija Srbija izgubila je danas u Beogradu od selekcije Novog Zelanda sa 102:96, u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo, a utakmicu je obeležio sukob selektora Đorđevića i Vladimira Micova.

Đorđević: Medalja bi bila kao Mont Everest

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izjavio je danas da bi plasman u polufinale predstojećeg šampionata sveta bio uspeh, a da bi osvajanje medalje bilo veliko kao Mont Everest.

Košarkaši Srbije osvojili Trofej Beograda

Košarkaška reprezentacija Srbije trijumfovala je na Trofeju Beograda, pošto je sinoć u finalu pobedila selekciju Turske rezultatom 79:64 (23:17, 16:14, 18:19, 22:14).

Bronza za Srbiju na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije u uzrastu do 17 godina je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Kadeti u polufinalu SP

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Dubaiju, pošto je sa 71:64 savladala vršnjake iz Kanade.