Novosadski informativni portal 021

Sport - Košarka

Srbija danas protiv Grčke za četvrtfinale

Plejmejker košarkaške reprezentacije Srbije Miloš Teodosić izjavio je da njegov tim danas očekuje veoma težak i neizvestan meč u osmini finala svetskog prvenstva protiv Grčke.

Košarkaši izgubili od Brazila

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Brazila sa 81:73 (23:16, 25:16, 12:32, 21:9), u utakmici 4. kola A grupe prvenstva sveta u Španiji.

Sjajan start srpskih košarkaša na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je startovala na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je danas u prvom kolu grupe A savladala Egipat sa 85:64 (21:13, 22:18, 25:12, 17:21).

Kadeti Srbije bez polufinala EP

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Letoniji pošto je večeras u četvrtfinalnoj utakmici izgubila od selekcije Španije sa 78:64 (19:10, 10:27, 29:9, 18:18).

Đorđević udaljio Micova iz tima

Košarkaška reprezentacija Srbija izgubila je danas u Beogradu od selekcije Novog Zelanda sa 102:96, u poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo, a utakmicu je obeležio sukob selektora Đorđevića i Vladimira Micova.

Đorđević: Medalja bi bila kao Mont Everest

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izjavio je danas da bi plasman u polufinale predstojećeg šampionata sveta bio uspeh, a da bi osvajanje medalje bilo veliko kao Mont Everest.

Košarkaši Srbije osvojili Trofej Beograda

Košarkaška reprezentacija Srbije trijumfovala je na Trofeju Beograda, pošto je sinoć u finalu pobedila selekciju Turske rezultatom 79:64 (23:17, 16:14, 18:19, 22:14).

Bronza za Srbiju na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije u uzrastu do 17 godina je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Kadeti u polufinalu SP

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Dubaiju, pošto je sa 71:64 savladala vršnjake iz Kanade.

Klipersi dobili novog vlasnika

Bivši izvršni direktor "Majkrosofta" Stiv Balmer postao je vlasnik košarkaškog kluba iz NBA lige Los Anđeles Klipersa.

Košarkaši Srbije srušili Hrvate

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Hrvatske, posle produžetka, sa 84:83 (16:9, 18:20, 18:22, 21:22, 11:10) u utakmici drugog kola pripremnog turnira u Pou.