
U izveštaju o reviziji gradskog budžeta za 2010. godinu, navodi se da je za plate oko 1.100 zaposlenih u gradskoj upravi izdvojeno za oko 234 miliona dinara više nego što je republičkim propisima bilo dozvoljeno, dok je na pokrajinskom nivou to prekoračenje, za 1.300 zaposlenih, skoro trostruko veće.
Suprotno odluci Vlade Srbije, Pokrajina je odlučila da neto vrednost osnovice za plate bude umesto 9.111 dinara, za 4.327 dinara veća. Uvećani su i koeficijenti kojima se te osnovice množe, pa je tako odlukom za predsednike pokrajinske Skupštine i Vlade, umesto maksimalnih 10,5 određen koeficijent 12, prenose Novosti. To znači da je neto plata predsednika Vlade i Skupštine Vojvodine, umesto 96.000 dinara, bila za čak 65.000 dinara veća.
Pajtić nije želeo da komentariše prijavu, ali se u saopštenju Vlade Vojvodine navodi da se plate zaposlenih u pokrajinskoj administraciji isplaćuju na osnovu odluke Skupštine Vojvodine, te da za izvršavanje skupštinskih odluka ne može biti odgovoran predsednik Vlade, niti ijedan njen član pojedinačno.
Podsećamo da je Državna revizorska institucija u ponedeljak objavila imena odgovornih osoba u ministarstvima i drugim državnim institucijama protiv kojih je podnela prekršajne prijave za nenamensko trošenje sredstava iz budžeta i prijave za privredni prestup. Reč je o ukupno 124 prijave zbog kršenja zakona, na osnovu revizija izveštaja za 2010. godinu.
Satiričnu verziju ove vesti pogledajte u novoj epizodi Teleplova ''Prijave protiv Del Bojana i Rodnija''

