Novosadski informativni portal 021

Sport - Ostali sportovi

Silađi u polufinalu, svetski rekord Van der Burga

Plivač Čaba Silađi plasirao se u polufinale na 50 metara prsno na Svetskom prvenstvu u ruskom Kazanju. U istoj trci Južnoafrikanac Kameron van der Burg postavio je novi svetski rekord.

Milica Babić oborila državni rekord

Juniorska reprezentativka u streljaštvu Milica Babić osvojila je titulu seniorske prvakinje države na šampionatu u Novom Sadu, a uz to je postavila i novi seniorski rekord finala u trostavu malokalibarskom puškom.

Odbojkašice Srbije osvojile srebro u Tbilisiju

Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju na letnjem Evropskom festivalu mladih (EYOF) u Tbilisiju pošto je danas u finalu izgubila od selekcije Turske sa 3:2 u setovima (25:22, 25:11, 24:26, 19:25, 15:8).

Vaterpolisti Srbije lako savladali Japance

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je danas u Kazanju selekciju Japana sa 19:9 (2:1, 6:2, 5:3, 6:3), u utakmici 2. kola D grupe prvenstva sveta.

Vukovi ponovo stali u finalu Lige šampiona

Srpski tim Vukovi Beograd nije uspeo da osvoji trofej Lige šampiona u američkom fudbalu, pošto je danas u finalnoj utakmici završnog turnira u Beogradu poražen od švedskog Karlstad Krusejdersa sa 84:49.

Hamilton na pol poziciji na VN Mađarske

Aktuelni svetski šampion u Formuli 1 vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton osvojio je pol poziciju za Veliku nagradu Mađarske koja se u nedelju vozi na stazi Hungaroring.

Barde trijumfovao na Tur De Frans

Francuski biciklista Roman Barde pobedio je danas u 18. etapi Tur de Fransa, a žutu majicu vodećeg u generalnom plasmanu zadržao he Britanac Kris Frum.

Bolt: Nisam zabrinut

Višestruki olimpijski šampion i svetski rekorder, jamajčanski atletičar Jusein Bolt rekao je danas da nije zabrinut za svoju fizičku pripremljenost uoči Svetskog prvenstva u Pekingu, sledećeg meseca.

Ivana Maksimović šampionka Evrope

Srpska strelkinja Ivana Maksimović osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Mariboru u trostavu puškom na 50 metara.

Juniorke Srbije u streljaštvu vicešampionke Evrope

Ženska juniorska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je danas u Mariboru ekipnu srebrnu medalju u disciplini MK puška trostav, prvog dana prvenstva Evrope u gađanju malokalibarskim oružjem.