Upravni odbor Fudbalskog kluba Partizan okončao je saradnju sa dosadašnjim trenerom Aleksandrom Stanojevićem, a novi trener crno-belih je Izraelac Avram Grant, bivši menadžer Čelsija, Portsmuta i Vest Hema i selektor reprezentacije Izraela.

U saopštenju UO se navodi da je odluka doneta usled povreda Statuta i opštih akata kluba i ugovora o radu izvršenih od strane Stanojevića iznošenjem i podržavanjem iznošenja netačnih podataka o radu kluba pa njegov rad više nije moguć. Dodaje se da promena trenera u ovom trenutku nije bila planirana i prouzrokovana je isključivo ponašanjem Stanojevića. Upravni odbor je uveren da će Partizan sa Grantom na čelu struke ostvariti rezultate koji su planirani i očekivani od armije navijača. O vremenu i mestu promocije Avrama Granta javnost će biti blagovremeno obaveštena.
Izraelac će zarađivati oko 800.000 evra na godišnjem nivou.
Grant je posle odlaska Murinja sa Čelsijem došao do finala Lige šampiona gde je poražen od Mančester junajteda nakon čega je dobio otkaz. Potom je preuzeo Portsmut sa kojim je ispao iz lige, ali ih je vodio do finala FA kupa. Poslednji angažman mu je bio u Vest Hemu sa kojim je ispao iz Premijer lige.



http://www.youtube.com/watch?v=fi8pUG5lEjY