Novosadski informativni portal 021

Sport - Tenis

Lajović bez polufinala

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Kicbilu pošto je danas u četvrtfinalu poražen od Španca Nikolasa Almagra u dva seta - 6:3, 6:4.

Nadal osvojio turnir u Hamburgu

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je turnir u Hamburgu, pošto je danas u finalu pobedio Italijana Fabija Fonjinija sa 7:5, 7:5.

Jankovićeva u polufinalu čelendžera

Jelena Janković plasirala se u polufinale čelendžera u kineskom gradu Nančangu, pošto je danas savladala domaću igračicu Jing Jing Duan sa 7:6 (7:3), 6:0.

Jankovićeva bez titule u Istanbulu

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da osvoji titulu na turniru u Istanbulu u konkurenciji dublova, pošto je u paru sa Kaglom Bujukakčau iz Turske poražena u finalu od rusko-ukrajinske kombinacije Darije Gavrilove i Eline Svitoline sa 5:7, 6:1, 10:4.

Bojana Jovanovski u drugom kolu turnira u Istanbulu

Teniserka Srbije Bojana Jovanovski plasirala se danas u drugo kolo turnira u Istanbulu, pošto je pobedila 107. teniserku sveta Jaroslavu Švedovu iz Kazahstana sa 2:1 u setovima (5:7, 6:3, 6:4).

Dejvis kup: Srbija gubi sa 2:0

Teniska reprezentacija Argentine vodi sa 2:0 protiv Srbije, posle prvog dana četvrtfinalnog meča Dejvis kupa u Buenos Ajresu.

Teniseri jurišaju na trofej u Dejvis kupu

Selektor teniske reprezentacija Srbije Bogdan Obradović rekao je uoči četvrtfinalnog duela Dejvis kupa protiv Argentine da je ekipa puna samopouzdanja i poručio da je krajnji cilj osvajanje novog trofeja u tom takmičenju.

WB2015: Đoković ponovo kralj Vimbldona

Najbolji teniser sveta Novak Đoković odbranio je titulu na Vimbldonu, pošto je danas u velikom finalu pobedio Švajcarca Rodžera Federera sa 7:6 (7:1), 6:7 (10:12), 6:4, 6:3.

Krajinović osvojio turnir u Braunšvajgu

Srpski teniser Filip Krajinović osvojio je trofej na čelendžer turniru u Braunšvajgu savladavši u finalu Francuza Pola-Anrija Matjea sa 2:0 u setovima 6:2, 6:4.

WB2015: Serena Vilijams osvojila Vimbldon

Prva teniserka sveta Amerikanka Serena Vilijams trijumfovala je danas na trećem grend slemu sezone Vimbldonu, pošto je u finalu savladala Španjolku Garbinje Mugurusu sa 2:0, u setovima 6:4, 6:4.