Pametni telefon koji niko ne želi da kupi

Sredinom prošle godine na tržištu se pojavio Solarin, super-bezbedan pametni telefon Izraelske kompanije Sirin Labs.
Ona je putem crowdfunding kampanje sakupila 72 miliona dolara za navedeni projekat, koji je sad zapao u velike probleme. Solarin košta 14.000 dolara, na šta treba dodati još PDV. Mobilni telefoni tako visoke cene nisu retka pojava, ali zauzvrat obično donose kućište okićeno zlatom, srebrom ili dijamantima. 
 
Solarin, s druge strane, nudi bezbednost bez presedana, jer po želji možete da ga prebacite u bezbedan način rada i tako omogućite samo odlazne pozive i šifrirane tekstualne poruke. 
 
Već po premijeri dočekale su ga kritike: operativni sistem mu je bio Android 5.1 Lollipop i to u vreme kada je sledeća generacija Googleovog operativnog sistema već dobro zagazila na tržište. Ni čipset nije bio pojam svežine jer se radilo o godinu dana starom Qualcommo-vom Snapdragon-u 810. Kamera od 23 megapiksela pokazala se takođe sporom i rezultovala je mutnim fotografijama. 
 
Kako javlja Android Authority, Sirin Labs se trenutno nalazi u velikim problemima. Zbog restrukturiranja kompanije, broj zaposlenih smanjen je za trećinu, a trenutno se radi na osmišljavanju nove proizvodne linije. 
 
Prema rečima Mošea Hogega, osnivača i vlasnika ove kompanije, njihov pametni telefon do sada je zaradio oko 10 miliona dolara. To znači da se od pojave na tržištu do danas prodalo samo 750 komada, što je malo čak i za mobilni telefon sa tako basnoslovnom cenom. 
 
Svaki proizvod stvara sopstvenu potražnju, pa čak i ako ima hardverske mane poput ovog, ali u bezbednosnom smislu, reč je o izuzetno atraktivnom uređaju.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija