Suši koji sija u mraku - hit u Americi

Širom Amerike odjeknuo je najnoviji kulinarski trend- suši koji sija u mraku, a koji se sprema od genetski modifikovanih ribica.
Širom Amerike odjeknuo je najnoviji kulinarski trend- suši koji sija u mraku, a koji se sprema od genetski modifikovanih ribica.

Genetski modifikovana riba, najpravljena najpre u cilju naučnih istraživanja iz oblasti stepena zagađenja okeana i mora, postala je neverovatan hit na internetu.

U receptima, koji su se pojavili i na "Jutjubu", vide se zlatne ribice, genetski modifikovane fluorescentne zebra ribe i druge, ali je moguće i da sami odaberete boju vašeg obroka – ljubičasto kao galaksija, plavo kao kosmos, električno zelena, intenzivno narandžasta.

Sudeći prema sajtu, na kojem možete da preuzmete recepte, rolnice sa Kriptona prave se mešanjem ribe i vasabija, ali imaju i jednu manu, a to je da će vam zaglavljeni deo ribe neonski zasvetleti između dva zuba.

Ipak, ne može baš čitava Amerika da uživa u ovakvim vizuelno – gastronomskim čarolijama, jer su neke države, poput Kalifornije, prilično restriktivne po pitanju genetski modifikovane ribe.

  • 19.03.2012 19:09
    Ili su te ribice ulovljene u okolini Fukušime?

    Neka hvala, bolja je ova naša riba koja ne svetli...
  • Sima Strahota

    19.03.2012 16:44
    Zdravlje koje sija
    Kad pojedes, sav sijas od "zdravlja".

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.