Još jedna pobeda košarkaša Vojvodine

Košarkaši Vojvodine u pobedili su u Železniku Radnički FMP 77:72 (20:18, 23:15, 12:14, 22:25) u prvoj utakmici 6. kola domaće košarkaške lige.

Bolje izvođenje slobodnih bacanja u poslednjem minutu i veći broj igrača u rotaciji doneli su pobedu Novosađanima, koji su odigrali jedan kvalitetan meč protiv jakog rivala.

Obe ekipe su dobile po poluvreme, a prednost "lala" koja je u pojedinim momentima iznosila i više od deset poena, ostvarena u prvih 20 minuta bila je dovoljna za konačni trijumf. Početkom poslednje deonice domaći su prišli na minus tri (52:55), ali su gosti u završnici imali više koncentracije.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Radovan Marković sa 16 poena, Zeković je dao 15, a Dunđerski 11 uz pet skokova i seam asistencija. U domaćoj ekipi Dimić je dao 19, Smiljanić 17, a po 11 su postigli Milovanović i Džaković.

Ovo je peta pobeda košarkaša Vojvodine u ovoj sezoni, od čega četvrti u gostima.