Napuštaju crne mačke jer nisu dovoljno fotogenične

"Cosmopolitan" javlja kako dosta Britanaca svoje kućne ljubimce, crne mačke ostavlja u azilima za nezbrinute životinje jer, navodno, "ne izgledaju dobro na fotografijama na društvenim mrežama".
"Cosmopolitan" javlja kako dosta Britanaca svoje kućne ljubimce, crne mačke ostavlja u azilima za nezbrinute životinje jer, navodno, "ne izgledaju dobro na fotografijama na društvenim mrežama".

U prilog ovome ide činjenica da čak 70 odsto mačaka, od svih koje se nalaze u britanskim skloništima i azilima za nezbrinute životinje, ima crnu dlaku.

"Crne životinje nisu toliko popularne među vlasnicima kućnih ljubimaca. Takođe, često se žale na to da one izgledaju jako loše na fotografijama, i nisu tako slatke kao mačke sa svetlijim krznom", objašnjavaju iz jedne britanskog udruženja za zaštitu životinja.

Britanski "Telegraph" je citirao 20-godišnju Gabrijelu Flečer koja kaže kako voli da objavljuje selfieje sa svojom crnom mačkom Suzi na Fejsbuku, ali da ima problema jer "ne može da uslika dobre slike".

Jedna uzgajivačica mačaka iz Londona ispričala je:

"Nakon što smo na Fejsbuku objavili fotografije dva mačeta koje smo želeli da udomimo, za onu sa svetlim krznom smo dobili 30-ak ponuda, dok je za crno mače stigao samo jedan poziv", kazala je.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Pavlov ne bi bio iznenađen: Psi nas razumeju

Nova studija o moždanim talasima, objavljena u časopisu "Current Biology", ukazuje na to da slušanje imena njihovih omiljenih igračaka kod pasa aktivira memoriju za objekte sa kojima su povezani.