U Srbiji najbrojnija Zastavina vozila

Broj prvi put registrovanih putničkih automobila u 2016. godini u Srbiji veći je za 21 odsto u odnosu na godinu ranije.
Od domaćih proizvođača vozila, najbrojnija marka registrovanih automobila je Zastava, pokazuju podaci Zavoda za statistiku. Porast je zabeležen kod teretnih i priključnih vozila. Najzastupljenije marke putničkih automobila strane proizvodnje su Folksvagen, Opel, Ford, Fiat, Reno, Mercedes, Pežo i Škoda. 
 
"Najveći broj ovih vozila koristi evrodizel kao pogonsko gorivo, što ukazuje na podmlađivanje voznog parka u skladu sa najnovijim evropskim propisima", kažu statističari. 
 
Prvi put registrovanih autobusa u 2016. godini više je za 40,7 odsto u odnosu na godinu ranije, dok je teretnih vozila više za 39 odsto, motocikala za 12,6 a priključnih vozila za 12,8 odsto. 
 
Kako navode u Zavodu, na osnovu rezultata je moguće zaključiti da su najzastupljenija teretna vozila od 1,500 do 4,999 kilograma nosivosti. Podaci Zavoda kažu da je broj drumskih motornih vozila registrovanih tokom 2016. godine u Srbiji manji za 0,3 odsto u odnosu na prethodnu. Pad beleže i mopedi i radna vozila. 
 
Kod putničkih automobila novijeg datuma na drumovima dominiraju vozila veličine motora do 2,000 kubika, procentualno posmatrano, zastupljenost vozila sa dizelom kao pogonskim gorivom ima više od onih sa benzinom.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija