Video igra u kojoj igrači muče iračke zatvorenike

Video igra u kojoj mučite ljude zvuči kao zabava za one sa sadističkim tendencijama. Međutim, jedna takva igra napravljena je sa ciljem da pokaže svu brutalnost koju proživljavaju zatvorenici u logorima CIA.

Kao što su pokazali razni izveštaji, američka obaveštajna agencija CIA je na zatvorenicima iz Iraka u toku vladavine Džordža Buša sprovodila surove metode ispitivanja i mučenja. Ali čitanje vesti i izveštaja o tome ne daju pravu sliku.

Zato je jedan tim dizajnera i programera iz Pitsburga napravio video igru koja će korisnicima omogućiti da vide kako izgleda mučenje zatvorenika.  Igrači će se naći u ulozi američkog ispitivača u zatvoru "Camp Bucca" u Iraku.

U njoj će igrači ispitivati zatvorenike i mučiti raznim metodama, kao što su davljenje i elektrošokovi, kako bi iz njh izvukli informacije.

Taj kazneni centar je jedan od najozloglašenijih po mučenju, ali i po tome što su u njemu bili zatvoreni ljudi koji će kasnije stvoriti Islamsku državu. Neki od zatvorenika, među kojima je i lider IS Abu Bakr al Bagdadi, su upravo u tom zatvoru počeli da stvaraju saveze i učili jedni od drugih.

Igrači mogu da sele zatvorenike po kampu i raspoređuju ih u ćelije. Ovaj deo igre bi trebalo da igraču ukaže na to kako je američki sistem kažnjavanja uticao na radikalizaciju sledećih generacija džihadista.

Jedan od ciljeva igre je da pokaže igraču kako je mučenje zatvorenika izazvalo organizovanje mreže terorista.

Iako su procureli mnogi izveštaji i objavljivane vesti o mučenju zatvorenika u zatvoru "Camp Bucca", zvanične javne istrage nije bilo.

Igra se još uvek razvija, a očekuje se da će ove godine biti gotova.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija