Homofobija najčešća među mladima
Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije danas se u Srbiji obeležava nizom manifestacija, kako bi se skrenula pažnja na tu još prisutnu pojavu u našem društvu.
Direktorka Kancelarije za ljudska i manjinska prava Suzana Paunović smatra da je stanje u Srbiji, kada je reč o homofobiji, bolje nego prethodnih godina. Paunović je istakla da je homofobija rasprostranjena u svim grupacijama, ali da zabrinjava podatak da su to najčešće mladi. Ipak, svest ljudi se menja, istakla je ona i kao primer navela da su građani postali netolerantni na nasilje, posebno prema deci i ženama, kao i da veruje da će postati netolerantni i na nasilje prema manjinskim zajednicama.
Zaštitnik građana Saša Janković danas će, u svom sedištu, razviti LGBT simbol - zastavu duginih boja. Janković je poručio da su seksualna orijentacija i rodni identitet lična stvar, ali da se zaštita prava na različitost tiče svih.
Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije u svetu se proslavlja od 1990. godine kada je Svetska zdravstvena organizacija skinula homoseksualnost sa liste bolesti.
Komentari 6
Homoseksualni parovi koji po trideset godina su zajedno i to tako da to zna celo njihovo okruženje, uključujući kolektiv i koji zbog toga nikada nisu imali problema - sada ih imaju. Sve zbog delovanja ovih organizacija koje je toliko loše i kontraproduktivno da se čovek može zapitadi da li im je zapravo to prava namena - da unose netrpeljivost i nemir u naše društvo, kako se nikada nebi oporavilo.
Srbijanac
@Одговор - овоме што држи "транспарент" - Lepo si mu rekao!!!
Čovek ide ulicom i viče: "Ja sam peder!" - NE, on je budala!
Čovek ide ulicom i kaže: "Dobar dan!" - FIN i VASPITAN mladić!!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar