Vojvodina i Proleter prošli, Novi Sad ispao u kupu

Dva od tri novosadska kluba prošla su u osminu finala fudbalskog kupa Srbije.

Vojvodina je slavila u Pećincima protiv Donjeg Srema sa 1:0 golom Medojevića u 70. minutu. Proleter je odigrao na Banovom Brdu protiv Čukaričkog bez golova, ali je prošao dalje boljim izvođenjem penala 5:3. Novi Sad je poražen u Ivanjici od Javora sa 1:0 i to golom tek u 92. minuti.

Branilac pehara Partizan je u Novom Pazaru pobedio rezultatom 3:0 (Tomić, Ilić, Vukić), dok se Crvena zvezda "provukla" u Lučanima pobedivši Mladost 2:1. Pobedonosni gol postigao je Borha u nadoknadi vremena, prethodno je sedam minuta pre kraja regularnog dela Kaluđerović goste doveo u vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije izjednačio Milošević.