Odbojkaši Vojvodine savladali šampiona

Odbojkaši Vojvodine pobedili su na Spensu ekipu Partizana rezultatom 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:23) na startu novog šampionata.

Meču je prisustvovalo oko 500 gledalaca.

Da će se voditi velika i neizvesna borba, nagovestio je početak prvog seta, u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu, a nijedan tim nije imao više od dva poena prednosti. Nešto slabijim prijemo i ne baš sjajnim rešenjima u napadu, Partizan je ovaj set izgubio rezultatom 25:23.

Početak drugog seta obeležio je sjajan "fudbalski" potez Andrije Gerića, na kome bi mu pozavideli i mnogi profesionalci u tom sportu. Naime, kapiten Novosađana je nogom spasao jednu loptu i prebacio je u polje Partizana, što je izazvalo oduševljenje gledalaca u sali. Međutim, Beograđani su ipak dobili drugi set rezultatom 22:25.

Domaći su potom ubedljivo osvojili treći set rezultatom 25:18, a u poslednjem su uspeli da dođu do pobede sa 25:23.

U narednom kolu Vojvodina je ponovo domaćin, ovog puta ekipi Železničara.