VIDEO: Kako spavaju kitovi?

Ako ste se ikada pitali kako spavaju kitovi, možete da pogledate redak snimak koji je grupa podvodnih fotografa nedavno postavila na Jutjubu.
Ako ste se ikada pitali kako spavaju kitovi, možete da pogledate redak snimak koji je grupa podvodnih fotografa nedavno postavila na Jutjubu.

Grupa fotografa, poznata pod nazivom Panga MX, snimila je početkom godine veličanstvenog morskog sisara za vreme jedne njegove dremke.

"Naleteli smo na uspavanog grbavog kita i uspeli da ga snimimo", napisali su fotografi u komentaru 20-minutnog snimka na kojem se može videti kako morski div spava, naglavačke, sa repom koji viri iznad površine vode.

Disanje je kod kitova, za razliku od ljudi, svesna aktivnost, što znači da moraju da se sete da dišu, čak i tokom spavanja. Prema sajtu Animal Planet, kitovi tokom spavanja isključuju samo jednu polovinu mozga, kako ne bi zaboravili da dišu. Neki kitovi, kao spavač na snimku Panga MX-a, dremaju naglavačke, dok drugi to čine "potrbuške", plutajući horizontalno blizu površine vode ili na manjoj dubini. "Kitovi, kao i delfini, spavaju uglavnom na dva načina: plutajući vertikalno ili horizontalno ili lagano plivajući pored drugog kita", navodi list "Scientific American".

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Pavlov ne bi bio iznenađen: Psi nas razumeju

Nova studija o moždanim talasima, objavljena u časopisu "Current Biology", ukazuje na to da slušanje imena njihovih omiljenih igračaka kod pasa aktivira memoriju za objekte sa kojima su povezani.