VIDEO: Firefox obaveštava korisnike kada su njihovi podaci hakovani

Kompanija Mozilla pustila je u rad besplatan servis pod imenom Firefox Monitor, koji će korisnike tog pretraživača obaveštavati kada su njihovi lični podaci kompromitovani ili zloupotrebljeni.
VIDEO: Firefox obaveštava korisnike kada su njihovi podaci hakovani
Foto: Pixabay
Nova usluga omogućava pretraživanje ogromne baze e-mail adresa koje su u nekoj od velikih krađa podataka završile u rukama hakera. 
 
Kada u Firefox Monitor upišete svoju adresu pretraživač će je uporediti sa svojom bazom podataka adresa koje su u prošlosti bile kompromitovane u nekoj od velikih krađa podataka. Za samo nekoliko sekundi dobićete informaciju o tome da li su hakeri ikada uspeli da se dokopaju vaše adrese i podataka za prijavljivanje na neki internet servis, čiji su nalozi vezani za taj e-mail. 
 
Da bi e-mail adresa korisnika ostala sakrivena, informacije o e-mailu su "hashovane", što obezbeđuje da brojne adrese elektronske pošte korisnika ne budu deljene vam sistema Firefox Monitora.
 
Osim toga, nova usluga omogućava korisnicima da se prijave za dobijanje obaveštenja u slučaju da njihove e-mail adrese u budućnosti budu zloupotrebljene, kao i obaveštenja o posetama sajtova koji su ranije bili žrtve hakera i sa kojih su ukradeni podaci korisnika. 
 
Nova usluga nastala je u saradnji Mozille sa sajtom Have I Been Pwned, koji služi za proveru ugroženosti onlajn naloga. 
 
Korisnicima je dostupna na adresi Monitor.firefox.com.
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

WWF: Srbija od sutra u ekološkom dugu

Svetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) saopštila je da Srbija sutra ulazi u tzv. ekološki dug, koji predstavlja dan kada neka zemlja potroši više prirodnih resursa nego što će ih proizvesti u tekućoj godini.

Mreža X uvodi novu funkciju "Istorija"

Društvena mreža X uvodi novu funkciju, nazvanu Istorija (History), koja korisnicima omogućava da na jednom mestu pregledaju sačuvane objave, "lajkovane" sadržaje, video-snimke i članke koje su ranije gledali ili čitali.

Uran i Neptun bi mogli biti puni stena

Uran i Neptun su dve planete koje su istorijski klasifikovane i smatrane "ledenim divovima", a koje kruže daleko na hladnim ivicama našeg Sunčevog sistema.

Polovina mladih u Srbiji koristi AI svakog dana

Generacija Z u Srbiji veštačku inteligenciju (AI) koristi gotovo rutinski - više od 80 odsto mladih smatra je delom svoje svakodnevice, a skoro polovina AI je i upotrebljava svakog dana.

Zemlja bez (mnogo) inovacija

Neverovatno je koliko su Srbija i Srbi ponosni na Nikolu Teslu i Mihajla Pupina, gorostase u primeni naučnih saznanja i pronalazače najvišeg svetskog renomea ponikle na ovim prostorima.