Nastavnicima u školama u Pensilvaniji podeljene su male bejzbol palice kao oružje koje će moći da koriste u slučaju da moraju da se bore s napadačima, a zbog većeg broja oružanih napada u školama širom SAD-a.
Upravnik škole "Millcreek Township" Vilijam Hal rekao je da je ova podela simbolička, ali da su nastavnici izrazili želju da imaju neku vrstu odbrambenog alata. Za sada je bejzbol palice dobilo 500 nastavnika osnovnih i srednjih škola, a svi su prošli trening na kojem su obučavani kako da reaguju u slučaju pucnjave.
Hal je rekao da je naglasak treninga na suprotstavljanju napadaču, a ne na skrivanju i čekanju. Potrošeno je blizu 1.800 dolara za kupovinu palica koje su postavljenje u učionice i kancelarije koje koriste nastavnici.
Ovo nije prva neobična mera za borbu protiv napadača. U martu je najavljeno kako će učenicima biti podeljene kante s kamenjem kako bi mogli da gađaju napadače, a koje će čuvati u školskim ormarićima.
Učenici su takođe prošli obuku kako da koriste kamenje u slučaju da napadač uđe u njihovu školu i počne da puca.
Моја омиљена пословица је:
Не секирајте се, глупост не може добити широке размере, наша земља је сувише мала.
Али, ако се то примени на Америку, онда сам се баш забринуо.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vozač autobusa (65) je poginuo kada su huligani gađali autobus sa navijačima italijanskog košarkaškog tima Pistoje, a u toku je potraga za počiniocima.
Novoizabrani predsednik Bolivije Rodrigo Pas nakon pobede u drugom krugu predsedničkih izbora rekao je da ta zemlja "postepeno vraća svoje mesto na međunarodnoj sceni".
Evropska unija razmatra mogućnost da buduće članice pristupe bloku bez potpunih prava odlučivanja, uključujući pravo veta, u cilju ubrzanja procesa proširenja.
Papa Lav XIV je proglasio sedam novih sevtaca, među kojima omiljenog venecuelanskog "doktora siromašnih" Hozea Gregorija Ernandeza, darujući toj južnoameričkoj zemlji prvog sveca.
Direktor francuske državne investicione i razvojne banke Bpifrans Nikola Dufur izjavio je da je potrebno da se starosna granica za odlazak u penziju u Francuskoj pomeri na 65 godina, pa čak i više.
Stručnjaci na konferenciji NATO u Rimu su zaključili da Zapadni Balkan ponovo može postati "bure baruta Evrope", a od strategijskog je značaja za Evropsku uniju i Atlantski savez i u svetlu ruske agresije na Ukrajinu.
Lopovi koji su jutros opljačkali pariski muzej Luvr ukrali su osam neprocenjivih predmeta, a deveti koji su pokušali da ukradu pronađen je na licu mesta, rekla je pariska tužiteljka Lor Beku.
Savetnik guvernera Nacionalne banke Rumunije Kristijan Paunesku pokrenuo je ponovo pitanje vraćanja rumunskog zlata, koje je pre skoro 100 godina predato na čuvanje Rusiji, dodajući da je to moralna obaveza Rumuna.
Italijanka Sofija Koradi, koja je osnovala obrazovni program Erazmus čime je milionima mladih omogućeno studiranje u drugim evropskim zemljama, preminula je u 92. godini u Rimu.
Subramanjam "Subu" Vedam, koji je proveo 43 godine u američkom zatvoru zbog ubistva koje nije počinio, oslobođen je nakon što su novi dokazi potvrdili njegovu nevinost.
Norveška crkva izvinila se LGBTQ+ zajednici u zemlji zbog "decenijske diskriminacije", priznajući da je tim ljudima nanela štetu i zahvalivši onima koji su se borili za promene.
Sedam miliona ljudi prema tvrdnjama organizatora okupilo se juče u SAD-u na više od 2.700 mirnih skupova protiv politike američkog predsednika Donalda Trampa.
Komentari 3
Мунгос
Не секирајте се, глупост не може добити широке размере, наша земља је сувише мала.
Али, ако се то примени на Америку, онда сам се баш забринуо.
Perica
svašta
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar