Spaseno 165 migranata, izvučeno telo deteta

Libijska obalska straža saopštila je danas da je kod obale istočno od glavnog grada Tripolija spasila 165 migranata, uključujući 34 žene i 12 dece i izvukli telo jednog deteta.
Spaseno 165 migranata, izvučeno telo deteta
Foto: Pixabay
Portparol obalske straže Ajub Gasim rekao je da su migranti bili blokirani više od 60 sati u moru, posle potapanja njihovog gumenog čamca u subotu.
 
On je rekao da su oni spaseni danas i da su odvedeni u pomorsku bazu u Tripoliju, kao i da mnogi imaju teške opekotine od sunca. Libijske vlasti pojačale su napore da zaustave priliv migranata, uz pomoć obuke i novca iz Evrope.
 
Libija je postala glavni tranzitni centar na putu za Evropu za ljude koji beže od siromaštva i građanskog rata drugde u Africi. Trgovci ljudima koriste haos u Libiji nastao posle svrgavanja i ubistva dugogodišnjeg vođe Muamera Gadafija 2011. godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU razmatra 19. paket sankcija protiv Rusije

Evropska komisija predložila je danas državama članicama Unije donošenje 19. paketa sankcija protiv Rusije zbg njenog rata u Ukrajini, posebno na ruske energente, rekla je portparolka Komisije Paula Pinjo.

Zemljotresi u Čileu i Indoneziji

Zemljotres magnitude 5,5 stepeni Rihterove skale pogodio je severni Čile, izvestio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).