Broj poginulih u rušenju nadvožnjaka u blizini Đenove popeo se na 39, među kojima je i troje francuskih državljana, a spasioci nastavljaju da tragaju za preživelima ispod ruševina.
Nadvožnjak se juče iznenada urušio usled čega su desetine vozila propale kroz pukotine, 50 metara ispod nivoa puta.
Državni radio je izvestio da je među povređenima žena koja je usled požara koji je izbio u njenom domu na koji se konstrukcija obrušila, zadobila trovanje ugljen-monoksidom, kao i vozač kamiona iz Češke koji je zadobio povrede grudnog koša.
Postoji opasnost da bi još neki deo vijadukta mogao da se sruši, zbog čega su evakuisani stanovnici okolnog područja.
Ministar saobraćaja traži ostavke
Italijanski ministar saobraćaja Danilo Tonineli pozvao je danas članove uprave kompanije koja vodi brigu o mostu koji se srušio kod Đenove da podnesu ostavke.
Tonineli je rekao da će Vlada oduzeti koncesiju za upravljanje auto-putem na kojem se nalazi srušeni most od kompanije "Autostrade per l`Italija" i da će novčano kazniti njenu matičnu poslovnu grupu "Atlantija".
"Najviša uprava 'Autostrade' mora da se povuče. Kompanija nije bila u stanju da ispuni svoje obaveze u skladu sa ugovorom kojim se reguliše upravljanje ovim infrastrukturnim objektom", rekao je Tonineli. On je dodao da bi kazna za grupu "Atlantija" mogla da dostigne 150 miliona evra.
Tonineli je rekao da je Vlada pokrenula vanrednu inspekciju svih starih mostova i tunela širom Italije.
Uzasna tragedija .
Mogu da zamislim koliko ce politicara , sefova , direktora , inzenjera , izvodjaca i ostalih biti osudjeno .
Za razliku od nekih zemalja gde bi jos bili potapsani po ledjima .
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Parisko tužilaštvo otvorilo je opsežnu istragu zbog "trgovine ljudima" nakon što je američka vlada objavila hiljade dokumenata koji su pripadali Epstinu, koji je preminuo 2019. godine.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu sazvao je danas sastanak bezbednosnog kabineta, uoči najavljenog razgovora sa američkim predsednikom Donaldom Trampom, do koga bi trebalo da dođe do kraja dana.
Parisko tužilaštvo otvorilo je istragu u ukupno 84 predškolske ustanove, 20 osnovnih škola, kao i desetak vrtića, nakon brojnih svedočenja i izveštaja o mogućem nasilju tokom vannastavnih aktivnosti u ovim institucijama
Mađarski premijer Peter Mađar pozvao je danas predsednika Vrhovnog suda Andraša Vargu da odmah podnese ostavku, optužujući ga da živi u luksuzu na račun javnih sredstava.
Papa Lav XIV pokrenuo je novu vatikansku komisiju za veštačku inteligenciju, posebno telo koje će koordinisati odgovor Katoličke crkve na ubrzani razvoj AI tehnologija i njihove posledice po društvo.
U svetlu toka ovogodišnjeg rusko-ukrajinskog rata, više od polovine trenutnog broja ukrajinskih izbeglica ostaće u Evropi do kraja 2029. godine, saopštio je Visoki komesarijat Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR).
Pomoćnik direktora Uprave za indirektno oporezivanje BiH (UIO) Boris Spasojević svoju novu funkciju proslavio je tako što je u dvorištu Srednje ugostiteljsko-turističke škole u Banjaluci na ražnju okrenuo tele.
Predlog za izdvajanje milijardu dolara za dodatne mere bezbednosti u kompleksu Bele kuće i novu balsku dvoranu predsednika Donalda Trampa nije u skladu sa proceduralnim pravilima Senata.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) danas je proglasila epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo i Ugandi i "vanredno stanje od međunarodnog značaja u javnom zdravstvu".
Sintetičke droge iz grupe nitazena, koje su i do 500 puta jače od heroina, lako se naručuju preko interneta i dostavljaju poštom u Bosnu i Hercegovinu, Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru, otkriva sarajevski portal Detektor.
Bivši mađarski premijer Viktor Orban odbacio je optužbe novog premijera Mađarske Petera Mađara da je prethodna vlast, tokom 16 godina upravljanja državom, "opljačkala zemlju".
Većina Evropljana protivi se vojnim bazama SAD u njihovim zemljama, osim Poljske gde većina podržava veće američko prisustvo, pokazalo je novo istraživanje.
Očekuje se da će bivši britanski ministar zdravstva i socijalne zaštite iz redova laburista Ves Striting narednih nedelja formalno krenuti u borbu za premijersku funkciju i smenu Kira Starmera, piše Gardijan.
Zemljotres jačine 5,7 stepeni Rihterove skale pogodio je danas Solomonska ostrva u Tihom okeanu, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
Avion "Kroacija Erlajnsa" na redovnoj liniji Split-Frankfurt danas je tokom uzletanja skrenuo s piste, ali nije povređen niko od 132 putnika, dva pilota i tri člana kabinskog osoblja.
Nemačka studija Fraunhofer instituta (Fraunhofer Institute for Integrated Circuits) pokazala je da 48 odsto evropskog tržišta e-cigareta čine proizvodi iz neregularnih izvora.
Komentari 1
Zoran
Mogu da zamislim koliko ce politicara , sefova , direktora , inzenjera , izvodjaca i ostalih biti osudjeno .
Za razliku od nekih zemalja gde bi jos bili potapsani po ledjima .
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar