Otkazani letovi u Japanu nakon tajfuna, 70 povređenih

Najmanje 71 osoba je povređena u naletu snažnog tajfuna "Trami", koji je pogodio južne i jugozapadne delove Japana, objavila je danas NHK TV.
Prema poslednjim informacijama, jedna žena se vodi kao nestala u prefekturi Mijazaki, prenosi Tass. Zbog tajfuna su otkazani avionski letovi i polasci vozova, uključujući oblast Tokija. Više od pola miliona domaćinstava je bez struje.
 
Vlasti su upozorile na jake vetrove i obilne kiše, prenosi AP. Farme i kuće u Mijazakiju na južnom glavnom ostrvu Kjušu poplavljene su kada se tajfun, pod nazivom "Trami", sručio na jugozapadni deo Japana.
 
Evakucija je naložena za desetine hiljade ljudi na širokom području, uključujući više od 250.000 stanovnika grada Tokušima na ostrvu Šikoku, javlja nacionalna televizija NHK. Mnogi avionski letovi su otkazani na glavnim aerodromima širom Japana, uključujući aerodrome "Narita" i "Haneda" u Tokiju.
 
Oluja je juče oštetila i dalekovode na južnim ostrvima Okinave. Očekuje se da će "Trami" kasnije danas pogoditi i sam Tokio, a u ponedeljak - severni deo zemlje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Estonija uvela sankcije Dodiku

Ministar spoljnih poslova Estonije Margus Tsahkna objavio je da ta država uvodi sankcije lideru vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Miloradu Dodiku i Irini Vlah, guvernerki Gagauzije, autonomne oblasti u Moldaviji.

Netanjahu: Država Palestina neće postojati

Posle talasa priznanja palestinske države u proteklih desetak dana, izraelski premijer Benjamin Netanjahu poručio je da "sramotna predaja nekih lidera palestinskom terorizmu neće obavezati Izrael ni na šta".

Preminula glumica Klaudija Kardinale

Čuvena francusko-italijanska glumica Klaudija Kardinale, legenda kinematografije 1960-ih, preminula je u Nemuru kod Pariza, saopštio je njen agent.

Poljska otvara granicu sa Belorusijom

Poljska će u sredu ponovo otvoriti granične prelaze sa Belorusijom koje je zatvorila zbog rusko-beloruskih vojnih manevara "Zapad 2025" održanih u Belorusiji od 12. do 16. septembra.