Supertajfun Jutu, najjača oluja koja je ove godine pogodila deo SAD, prešao je preko Severnih Marijanskih Ostrva i ostavio velike posledice po stanovništvo.
"Jutu je pogodio najzapadnije američke teritorije u Pacifičkom okeanu i ostavio iza sebe takva razaranja da deluje kao da je prohujao mali rat", kazao je predstavnik tih ostrva Gregorio Kilili Kamačo Sablan.
Agencija AP navodi da se lokalno stanovništvo sada suočava sa mesecima bez struje i tekuće vode.
Sablan je rekao da je čuo da je više ljudi povređeno, ali da ne može da iznese preciznije podatke o žrtvama i da će ostrvljanima biti potrebna značajna pomoć kako bi se oporavili od posledica supertajfuna.
On je naveo da zbog prekida struje i telefonskih veza nije uspeo da stupi u kontakt sa zvaničnicima na susednim ostrvima Tinian i Rota.
Meteorolog američke Nacionalne službe za vremenske prilike Brendon Ejdlet naveo je da su najbrži udari vetra tokom supertajfuna iznosili 290 kilometara na čas. Ostrvo Tinijan bilo je na direktnom udaru, a do Ejdleta su stigle informacije da je Jutu čupao krovove i lomio prozore.
"Bilo kakvi komadi šuta postaju šrapneli i smrtonosni su", kazao je ovaj meteorolog.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kardinal Robert Frensis Prevost iz Sjedinjenih Američkih Država izabran je za 267. papu i izašao je na balkon Bazilike Svetog Petra kao novi poglavar 1,4 milijarde katolika širom sveta.
Ko zaista želi i podržava mir ne sme 9. maja da stoji uz Putina na Crvenom trgu već je dužan da bude u Kijevu, poručili su sa sastanka u Varšavi ministri spoljnih poslova zemalja Evropske unije.
Novi papa biće dosadašnji kardinal Robert Frensis Prevost, po rođenju Amerikanac, koji je bio biskup u Peruu i predsednik je Pontifikatske komisije za Latinsku Ameriku.
Ukrajina je danas optužila Rusiju za napade "duž cele linije fronta" čime za kršenje trodnevnog prekida vatre kojeg je najavio ruski predsednik Vladimir Putin.
Desničarski poslanik Evropskog parlamenta i kandidat na predstojećim predsedničkim izborima u Poljskoj Gžegož Braun, spalio je zastavu Evropske unije u zgradi Ministarstva industrije u Katovicama.
U Vatikanu se nastavlja konklava na kojoj će biti odabran novi papa, a nakon jučerašnjeg crnog dima. Kardinali će glasati sve dok ne izaberu novog poglavara Katoličke crkve.
Student prava Varšavskog univerziteta ubio je sekirom portirku koja je pokušavala da zatvori ulaz u zgradu kada je taj 22-godišnji napadač upao u kampus.
Katoličke aktivistkinje danas su u Rimu zapalile baklje sa roze dimom, zahtevajući da se ženama dozvoli rukoploženje u Rimokatoličkoj crkvi, dok je u toku konklava za izbor 267. pape.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas založila se za još jači pritisak na Rusiju da konačno pristane na mirno rešenje rata u Ukrajini.
Američki predsednik Donald Tramp planira da tokom posete Saudijskoj Arabiji sledeće nedelje objavi da će SAD Persijski zaliv nazivati Arapskim zalivom.
Vlada Velike Britanije odlučila je da zbog nedostatka radne snage spusti minimalnu starost za upravljanje vozovima sa 20 na 18 godina, saopštilo je Ministarstvo za saobraćaj (DfT).
Pomoćnik predsednika Rusije Vladimir Putina, Jurij Ušakov, objavio je spisak stranih gostiju koji će prisustvovati Danu pobede u Moskvi u petak, 9. maja, prenela je ruska agencija RBC.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar