Za 109 Diposovih vila stiglo samo 13 validnih ponuda

Za 109 Diposovih vila i stanova, čiju je prodaju država oglasila uoči novogodišnjih praznika, stiglo je svega 13 validnih ponuda.
To je rezultat svega onoga što je pratilo naglu i sumnjivu prodaju nekretnina koje su nekada pripadale Diposu, a koje je država odlučila da proda po cenama od kojih su neke veće i od tržišnih. Čak bi se moglo reći da bi svaki drugačiji ishod bio neočekivan.
 
Naime, zainteresovani kupci imali su svega sedam dana na raspolaganju da usred praznika sakupe između 7.000 i 8.000 evra ili 10 odsto od vrednosti stanova, kako bi uopšte mogli da konkurišu na tenderu, a onda još 15 dana da dostave ostatak sume. Takođe, ne računajući zakupce u velelepnim vilama, u najvećem broju tih nekretnina žive izbeglice, koje duže od dve decenije za njih plaćaju kiriju.
 
Ispostavilo se da niko od njih nije uspeo da odgovori na uslove koji su postavljeni u oglasu.
 
"Svega dve izbegličke porodice od ukupno 54 iz Ulice Pere Todorovića 34 konkurisale su za kupovinu tih stanova, ali su ponudili cenu koja je bila daleko ispod oglašene i samim tim nije uzeta u obzir", navodi sagovornik "Blica".
 
Prodaja Diposovih stanova zapravo bi najviše mogla pogoditi upravo izbeglice koje bi mogle da završe na ulici, iako su 25 godina za njih plaćali zakup. Iz tog razloga oni su se obratili poslaniku Miodragu Linti, koji je donedavno bio predsednik Koalicije udruženja izbeglica u Srbiji.
 
Kako bi im pomogao, on je u Vladi Srbije inicirao sastanak sa direktorom Direkcije za imovinu Jovanom Vorkapićem, kao i sa članovima kabineta ministarke građevine Zorane Mihajlović - državnom sekretarkom Aleksandrom Damnjanović i pomoćnicom ministarke Jovankom Atanacković.
 
"Dogovorili smo se da pronađemo rešenje koje će omogućiti stanarima da imaju pravo prvenstva otkupa stanova, kao i da cena bude daleko povoljnija nego što je bila početna, na objavljenom konkursu. Time bi oni trebalo da plate oko 500 evra po metru kvadratnom uz rok otplate do 20 godina. Jedan do načina da se dođe do rešenja je izmena Zakona o izbeglicama", kaže Linta.
 
U Republičkoj direkciji za imovinu "Blicu" nisu otkrili ko je sve konkurisao za kupovinu stanova i vila, ali je potvrđeno da je stiglo 29 ponuda za 15 nekretnina, od kojih 16 je bilo neispravno. U nekim od oglašenih vila žive poznate ličnosti, među kojima su Goran Đoković, Nikola Petrović, bivši direktor "Elektromreže Srbije", fudbaler Nikola Malbaša...
  • runner

    19.01.2017 10:11
    koriolan
    pa ti si veći vulin od vulina
    a to zaista nije kompliment
  • Koriolan

    19.01.2017 09:43
    Malo mi je muka
    Izbeglice iz, recimo, Gornje i Donje Cepidlake, morale baš u Beograd? Što nisu naseljeni u prazna sela, manja mesta, palanke - gde su cene svega mnogo niže, gde bi možda rešili svoj stambeni problem. Da se menja Zakon o izbeglicama (uzgred, ne znam ni da je donet!); mogućnost da se nađu na ulici. Pa šta??? Vreme je da se malo sami potrude kao i većina građana Srbije. Ipak se mi veoma dobro znamo!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija