Nova godina, novi slučajevi porodičnog i nasilja prema ženama

Koordinatorka Sigurne kuće u Beogradu Vesna Stanojević kaže da je od početka godine bilo nekoliko slučajeva nasilja, u kojem je ubijena jedna devojka i slučaj porodičnog nasilja kada je nasilnik izvršio samoubistvo.
Nova godina, novi slučajevi porodičnog i nasilja prema ženama
Foto: Pixabay
Vesna Stanojević je gostujući u Dnevniku RTS rekla da je Novu godinu obeležio slučaj ubistva devojke iz okoline Subotice i slučaj porodičnog nasilja na Novom Beogradu.
 
"Od početka godine imali smo nekoliko prijava nasilja. U Segedinu je ubijena devojka iz okoline Subotice, dok je 2. januara došlo do porodične svađe u kojoj je nasilnik izvršio nasilje nad suprugom i ćerkom, a potom izvršio samoubistvo. U Austriji je prijavljeno nekoliko slučajeva porodičnog nasilja čiji su učesnici naši državljani", navodi Stanojevićeva.
 
Navodi da Zakon o sprečavaju nasilja u porodici daje rezultate, ali da treba nastaviti sa borbom.
 
"Nasilje u porodici je tema protiv koje se svi borimo. Naš cilj je da se ono smanji ali dva drastična primera nasilja u 2017. od kojih bi izdvojila ubistvo ispred Centra za socijalni rad nam ostavljaju težak utisak i pitanje da li mere koje imamo mogu da spreče nasilje. Ali prema pokazateljima koje imamo verujem da će ova godina biti bolja", navodi Stanojevićeva.
 
Kad je reč o radu policije, tužilaštvu i Centru za socijalni rad, navodi da se oseća velika razlika u pozitivnom smislu.
 
Osvrćući se na globalnu kampanju protiv seksualnog uznemiravanja žena iz Holivuda, navodi da je seksualnog uznimiravanja bilo i da će ga biti.
 
"Na žalost, žene su vrlo često na meti seksualnog uznemiravanja. Njega je uvek bilo ne samo u Holivudu već i širom sveta, u organizacijama gde poslodavci zloupotrebljavaju svoje saradnice koje zbog straha ne dobijanja ili gubitka posla nasilje ne prijavljuju", navodi Stanojevićeva.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Država u Nišu osnovala Fakultet srpskih studija

Promenom statusa i izdvajanjem departmana za istoriju, srbistiku i ruski jezik i književnost iz sastava Filozofskog fakulteta, Vlada Srbije osnovala je novu visokoškolsku ustanovu u Nišu - Fakultet srpskih studija.