AMSS: Magla smanjuje vidljivost širom Srbije

Magla i sumaglica i dalje smanjuju vidljivost večeras širom Srbije.
AMSS: Magla smanjuje vidljivost širom Srbije
Foto: Pixabay
U planinskim predelima vozače očekuje susnežica, koje trenutno ima na području Zlatibora, Kopaonika i Kuršumlije, saopštio je AMSS.
 
Za vožnju po magli i sumaglici u noćnim uslovima najbolje je, kako se preporučuje, koristiti srednja i svetla za maglu ili upaljena sva četiri migavca. Ovakvi uslovi za vožnju zahtevaju potpuno ispravna svetla i brisače, što je i inače obaveza svakog vozača za bezbedno učestvovanje u saobraćaju. 
 
Vozačima se savetuje da smanje brzinu kretanja i prilagode vožnju uslovima na putu, kao i da na put ne kreću bez zimske opreme. 
 
Prema poslednjim informacijama JP "Putevi Srbije" nema zadržavanja na naplatnim stanicama. 
 
Prema podacima Uprave granične policije, na našim graničnim prelazima, na putničkim terminalima zadržavanja su do 30 minuta. 
 
Napominje se da često dolazi do formiranja dužih kolona vozila na ulazu i na izlazu iz Mađarske, a tada zadržavanja mogu biti višesatna i duža u odnosu na zadržavanje koje vozače očekuje na našim graničnim prelazima.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Studenti koji pešače ka Valjevu dočekani u Ubu

Studenti koji pešače iz Obrenovca ka Valjevu, na protest u subotu, 14. februara, kada se navršava šest meseci od policijske brutalnosti u ovom gradu, stigli su večeras u Ub gde će prenoćiti.

Vučić i Erdogan: Odnosi Srbije i Turske dobri

Predsednici Srbije i Turske, Aleksandar Vučić i Redžep Tajip Erdogan, ocenili su da su odnosi Srbije i Turske dobri i da se nadaju da će godišnja robna razmena Turske i Srbije dostići vrednost pet milijardi dolara.

Hoće li se predsednik ubuduće birati u Skupštini?

Građani Srbije krajem godine izlaze na birališta, glasaće za novi saziv parlamenta, ali je i dalje otvoreno pitanje da li će možda doći i do spajanja izbora, pa da se, osim poslanika, glasa i za predsednika države.