Posle neuspešnih razgovora sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede u Prijepolju, malinari iz užičkog i prijepoljskog kraja su sinoć nastavili blokadu magistaralnog puta ka Crnoj Gori.
Državni sekretar Ministarstva poljoprivrede Senad Mahmutović pozvao je malinare da o svim problemima razgovaraju u sredu na sastanku Nacionalnog saveta za malinu u kome imaju dva svoja predstavnika.
"Problemi se sigurno neće rešiti na ulici i blokiranjem magistralnog puta. Pitanje cene, otkupa maline, monopola na tržištu prevazilazi nadležnosti Ministarstva poljoprivrede i njima će se baviti druge institucije", rekao je Mahmutović.
Malinari su poručili predstavnicima Ministarstva da ne traže od države novac.
"Tražimo od države da bude medijator u rešavanju problema na relaciji malinari - hladnjačari", rekla je Slađana Stanković iz užičkog Udruženja poljoprivrednih proizvođača.
Pre blokade malinari iz užičkog i prijepoljskog kraja održali su juče u Prijepolju protestni skup nezadovoljni najavom niskih cena maline. Njihov zahtev je da se malina ovogodišnjeg roda otkupljuje po 180 dinara.
Od juče popodne putnički saobraćaj odvija se alternativnim putem kroz Prijepolje.
Ja i dalje ne razumem, ali najiskrenije svu ovu pricu s malinama. Iz grada sam i nemam nikog na selu generacijama unazad, kroz selo i ne prolazim, to sto jedem ne znam ni kako izgleda na polju. Malina je voce jedno od mnogih, i nikako mi nije jasno zasto i kako moze da se razlikuje od svog drugog voca koje postoji i gaji se? Ako se iz bilo kog razloga bilo razlikuje, zasto bi je iko ovde gajio, sto ne predje na bilo koje drugo voce, jer druge vocare ne vidim da ikad protestuju, a ovi jednu istu pesmu svake godine? I posle toliko godina iste price, laiku se namece pitanje: sto malinari ne kupe svoje hladnjace, za ovolike godine, svako svoju ili udruzeno, jer ocigledno je u nekim hladnjacama problem?
Kazete, glasali su za Vucica, tako im i treba.
Za koga su trebali da glasaju i sta bi im to donelo? Supalj nos do ociju, da ne kazem nesto drugo...
Ovom zemljom upravlja beskrupulozna lopovska elita koja je stavila sapu na svaki unosan posao, a proizvodnja malina to svakako jeste. Vucic i svi ostali politicari su samo vidljivi deo tog nakaznog sistema.
Elita se ugradjuje sa debelim procentima, jer jedini imaju izvozne dozvole, a uzgajivaci ne mogu da posteno plate berace, nemaju zaradu dovoljnu da pravilno zanavljaju zasade, sve polako propada i to je to...
Sasvim je svejedno za koga cete glasati ako ste posten covek u Srbiji. Ako ste stranacki poslusnik, onda cekate ko ce pobediti, pa prelecete...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studenti u blokadi Arhitektonskog fakulteta u Beogradu objavili su da su pozvali policiju nakon što je nepoznati čovek upao u stan, ali je policija uhapsila njih, međutim ne i osobu koja je provalila u stan.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se okupljenima na skupu Srpske napredne Stranke ispred Narodne skupštine u Beogradu pod nazivom "Srbija, jedna porodica" i najavio svoju ostavku, kroz nekoliko nedelja.
U nedelju i početkom sledeće sedmice zadržaće se pretežno sunčano i veoma toplo vreme uz najvišu dnevnu temperaturu u većini mesta od 35 do 39 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se u Beogradu na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji "Pokreta za narod državu".
U pojedinim režimskim medijima i na društvenim mrežama pojavili su se navodi da će glumac Branislav Lečić tumačiti Vojislava Šešelja u filmu "Kako sam pobedio Hag".
Koliko su proslave maturskih večeri poskupele u odnosu na prethodnu godinu i koliki procenat, iz finansijskih ili drugih razloga, odustaje od maturske večeri?
Radnicima naplatnih rampi na deonici auto-puta od Stare Pazove do Subotice je naređeno da danas ne naplaćuju putarinu autobusima i kombijima koji voze pristalice Srpske napredne stranke na miting.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je da je veliki broj ljudi na skupu "Zajedno gradimo budućnost Srbije" na visokoj temperaturi reakcija na "sve ono što su ti ljudi trpeli prethodnih 20 meseci".
Predlog zakona "Roditelj-negovatelj", predstavlja korak napred, ali "ne odgovara potrebama velikog broja porodica koje brinu o deci sa smetnjama u razvoju i teškim bolestima".
"Ono što će oni uraditi danas je njihova obaveza, a ono što će ljudi iz Srbije sutra je potreba, a to se nikako ne može porediti", rekao je Predrag Voštinić iz Lokalnog fronta govoreći skupovima za vikend.
Državljanin Srbije uhapšen je na auto-putu Skoplje - Đevđelija nakon što je vozio 221 kilometar na sat, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Komentari 23
@block chain
@ malinari
Za koga su trebali da glasaju i sta bi im to donelo? Supalj nos do ociju, da ne kazem nesto drugo...
Ovom zemljom upravlja beskrupulozna lopovska elita koja je stavila sapu na svaki unosan posao, a proizvodnja malina to svakako jeste. Vucic i svi ostali politicari su samo vidljivi deo tog nakaznog sistema.
Elita se ugradjuje sa debelim procentima, jer jedini imaju izvozne dozvole, a uzgajivaci ne mogu da posteno plate berace, nemaju zaradu dovoljnu da pravilno zanavljaju zasade, sve polako propada i to je to...
Sasvim je svejedno za koga cete glasati ako ste posten covek u Srbiji. Ako ste stranacki poslusnik, onda cekate ko ce pobediti, pa prelecete...
pawlle
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar