"Dali smo nalog za raspuštanje kampa pre svega zabrinuti zbog moguće zloupotrebe dece i uznemirenja javnosti", rekao je Stefanović.
Prioritet je bio da deca budu bezbedna i da se bezbedno vrate kućama što je i učinjeno, dodao je ministar.
"U ovom trenutku u toku su završne faze rasklapanja tog kampa tako da on više ne postoji", zaključio je Stefanović.
Na Zlatiboru je održavan prvi "omladinsko-patriotski" kamp za mlade, koji su organizovale "srpske i ruske veteranske i patriotske grupe". Učestvovalo je tridesetak mladih - od 14 do 23 godine.
"Uče osnovne tehnike preživljavanja u prirodi, uključujući i pružanje prve pomoći, kako da se ponašaju u borbama, kako da pucaju iz pušaka, da se odbrane noževima, uz orijentiring", navedeno je u opisu videa koji je objavila Raša tudej.
Slični kampovi ranije su održavani u Rusiji, a ovo je bio prvi te vrste u Srbiji. Počeo je 9. avgusta i trebalo je da traje do 18.
U ime organizatora na snimku govori predstavnik Udruženja učesnika oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije Željko Vukelić.
On je ranije za Blic najavljivao da to neće biti vojni kamp već "omladinsko-patriotski", ali je za razliku od njega Valerij Šambarov, predsednik Organizacionog komiteta kampova za mlade, tada rekao da je cilj da mladi ljudi "postanu pravi ljudi i ratnici koji mogu da brane svoju zemlju".
"Ne zaboravite, ni 1999 te nisu ušli jer su znali šta ih čeka"
Da, znali su za Brankovićevu bežaniju 1389, za Karađorđevićevske 1915. i 1941, Miloševićevu 1991. iz Slovenije, 1995. iz Hrvatske, pa su se uplašili i sačekali da pobegne i sa Kosova 1999.
Stefanović je uspešno spasio Vučića od ove zloglasne dece.
Naravno da im nije kršio ustavna prava, jer se u ovoj zemlji deca smeju igrati samo zadruga i onog što vlast propiše.
Recimo, botovanja.
A baš je dobro, što na primer amerikanci nemaju ovakve kampove.
Istina, imaju mnogo gore, sa pravim oružjem.
Ali, ko im je kriv kad nemaju demokratiju.
Ni ovakvu silu od Policije, da brani vlast od opasne dece.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studenti u blokadi Arhitektonskog fakulteta u Beogradu objavili su da su pozvali policiju nakon što je nepoznati čovek upao u stan, ali je policija uhapsila njih, međutim ne i osobu koja je provalila u stan.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se okupljenima na skupu Srpske napredne Stranke ispred Narodne skupštine u Beogradu pod nazivom "Srbija, jedna porodica" i najavio svoju ostavku, kroz nekoliko nedelja.
U nedelju i početkom sledeće sedmice zadržaće se pretežno sunčano i veoma toplo vreme uz najvišu dnevnu temperaturu u većini mesta od 35 do 39 stepeni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da se u Beogradu na platou ispred Doma Narodne Skupštine Republike Srbije održava prijavljeno javno okupljanje u organizaciji "Pokreta za narod državu".
U pojedinim režimskim medijima i na društvenim mrežama pojavili su se navodi da će glumac Branislav Lečić tumačiti Vojislava Šešelja u filmu "Kako sam pobedio Hag".
Koliko su proslave maturskih večeri poskupele u odnosu na prethodnu godinu i koliki procenat, iz finansijskih ili drugih razloga, odustaje od maturske večeri?
Radnicima naplatnih rampi na deonici auto-puta od Stare Pazove do Subotice je naređeno da danas ne naplaćuju putarinu autobusima i kombijima koji voze pristalice Srpske napredne stranke na miting.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević rekao je da je veliki broj ljudi na skupu "Zajedno gradimo budućnost Srbije" na visokoj temperaturi reakcija na "sve ono što su ti ljudi trpeli prethodnih 20 meseci".
Predlog zakona "Roditelj-negovatelj", predstavlja korak napred, ali "ne odgovara potrebama velikog broja porodica koje brinu o deci sa smetnjama u razvoju i teškim bolestima".
"Ono što će oni uraditi danas je njihova obaveza, a ono što će ljudi iz Srbije sutra je potreba, a to se nikako ne može porediti", rekao je Predrag Voštinić iz Lokalnog fronta govoreći skupovima za vikend.
Državljanin Srbije uhapšen je na auto-putu Skoplje - Đevđelija nakon što je vozio 221 kilometar na sat, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Komentari 18
Спецназ
HAHAHA
Da, znali su za Brankovićevu bežaniju 1389, za Karađorđevićevske 1915. i 1941, Miloševićevu 1991. iz Slovenije, 1995. iz Hrvatske, pa su se uplašili i sačekali da pobegne i sa Kosova 1999.
Samo kažem
Naravno da im nije kršio ustavna prava, jer se u ovoj zemlji deca smeju igrati samo zadruga i onog što vlast propiše.
Recimo, botovanja.
A baš je dobro, što na primer amerikanci nemaju ovakve kampove.
Istina, imaju mnogo gore, sa pravim oružjem.
Ali, ko im je kriv kad nemaju demokratiju.
Ni ovakvu silu od Policije, da brani vlast od opasne dece.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar