Danska platila 810.000 evra za podatke iz "Panamskih papira"

Poreska uprava Danske saopštila je danas da je platila anonimnom izvoru 810.000 evra za podatke iz takozvanih "Panamskih papira", o više stotina mogućih utajivača poreza iz Danske.

"Materijal sadrži izvestan broj dokumenata o Dancima, koje smo očekivali, a njihov kvalitet je na istom nivou kao i slučajevi koji služe kao uzorci, a koje smo ranije dobili", naveo je u saopštenju rukovodeći u Poreskoj upravi Džim Sorensen. Poreska uprava će sada detaljnije analizirati taj materijal, dodao je on.

Vlada u Kopenhagenu je ranije ovog meseca opravdala plaćanje, navodeći da mora da koristi sve potrebne mere kako bi uhvatila utajivače poreza, koji kriju bogatstvo u, na primer Panami, sa ciljem da izbegnu plaćanje poreza u Danskoj. Danske vlasti su prethodno dobile besplatan "uzorak" podataka.

Procena poreskih vlasti je da su informacije dovoljno relevantne da se pokrene poreska istraga o nizu kompanija i pojedinaca navedenih u dokumentima.

Mediji su u aprilu objavili takozvane "Panamske papire", dokumenta jedne panamske advokatske kancelarije koja je svojim klijentima omogućavala da posluju preko off šor kompanija kako bi izbegli plaćanje poreza u matičnoj zemlji.

Među imenima navedenim u Panamskim papirima bili su i istaknuti političari, slavne ličnosti i sportske zvezde.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp zapretio Omanu bombardovanjem

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donalda Tramp danas je zapretio će bombardovati Oman ako ta zemlja bude ugrozila pregovore SAD i Irana u vezi sa tranzitom brodova kroz Ormuski moreuz, prenosi Tajms of Izrael.

EU priprema novi paket sankcija protiv Rusije

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da Brisel priprema novi paket sankcija protiv Rusije i poručila da na to mogu da računaju saveznici Kremlja.

Tramp: Što pre ukinuti pomeranje kazaljki

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp pozvao je danas Senat SAD da donese zakon o prestanku pomeranja satova tokom promene letnjeg i zimskog računanja vremena.

Indoneziju pogodio i drugi snažan zemljotres

Zemljotres jačine 6,4 stepena po Rihterovoj skali pogodio je danas Indoneziju, samo 13 časova nakon što je tu zemlju pogodio zemljotres jačine 7,7 stepeni, koji je odneo najmanje 47 života.