VIDEO: U narednim nedeljama Mars najbliži Zemlji
Mars se posliednji put ovako približio Zemlji pre 11 godina, a u narednih nekoliko nedelja Crvenu planetu na udaljenosti od 75,96 miliona kilometara posmatrači će moći da uoče bez ikakve opreme.
Prlibližavanje će se dogoditi 30. maja i trajaće dve do tri nedelje.
Mars, koji inače retko može da se uoči bez specijalne opreme, sada će biti vidljiv zahvaljujući poravnanju Sunca i Marsa, dok se zvezda i planeta budu nalazile na suprotnim stranama Zemlje. Tako će Mars formirati trougao sa Saturnom i Antaresom, pa bi na nebu trebalo da svetlucaju crveni Mars i žuti Saturn.
Detaljnije objašnjenje možete čuti u NASA-inom videu:
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
doh
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar