Tržište nekretnina u Londonu iznedrilo je jednu neobičnu građevinu koja se našla u prodaji.
Reč je o kući širine tek 2,3 metra stisnutoj između drugih građevina. Cena joj je čak 1,14 miliona evra.
Slim House (uska kuća), kako je i zvanično zovu, nalazi se u delu Londona Vendsvort, ali nije najuža kuća na svetu. Tu primat i dalje drži nekretnina u Poljskoj sa tek 122 cm.
Londonska trospratnica prethodno je bila tek prazni prolaz, a kuća je tu izgrađena 2013. godine. Arhitekte su dodale kosi krov i mnoštvo prozora kako bi u kuću ulazilo što više prirodne svetlosti.
Ukupna površina joj je 98 m2, što je mnogo više nego što biste očekivali gledajući je spreda.
Fotografije njene unutrašnjosti prikazuju da je veoma ugodna za život i da uopšte ne deluje klaustrofobično.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Stabla smrče u Dolomitima pokazala su sposobnost da predosete pomračenje Sunca, pokazujući kolektivno bioelektrično ponašanje koje prethodi tom prirodnom fenomenu.
Švajcarska se smatra rajem ljudskih prava. Ako pojedinac ili grupa građana u 18 meseci prikupi 100.000 potpisa za referendumsko izjašnjavanje o nečemu, referendum se mora održati.
Stručnjaci sa dva britanska univerziteta otkrili su da je kopija Magna karte u biblioteci Pravnog fakulteta američkog univerziteta Harvard, umesto jeftine kopije, zapravo retko izdanje iz 1300. godine
Nekoliko domaćih tabloida objavilo je vest da su se u prvoj igri anagrama kviza Slagalica, navodno pojavila slova iz kojih se može složiti rečenica "Đilasu lopove".
Večeras se održava prvo polufinale Evrovizije, koja se ove godine organizuje u Bazelu, nakon prošlogodišnje pobede Švajcarca Nema Metlera sa pesmom "The Code".
Osmogodišnji dečak iz američke savezne države Kentaki slučajno je naručio 70.000 lizalica preko Amazona, a njegova majka otkrila je ovu narudžbinu kada je već bilo kasno i pošiljka krenula.
Dvojica Britanaca osuđena su zbog toga što su oborili čuveno drvo gorskog javora, staro više od 150 godina, koje je predstavljalo lokalnu znamenitost, prenose britanski mediji.
Namirnice koje bi mogle da posluže za prenošenje tajnih poruka, poput raviola i celog pileta, ne nalaze se na meniju kardinala u domu Santa Marta, gde borave tokom konklave.
U kladionicama je do sada uloženo 50 puta više novca kada je u pitanju izbor novog pape nego tokom prethodne konklave 2013, kada je pokojni papa Franja izabran za poglavara Rimokatoličke crkve.
Komentari 1
Bora
Englezi prizemlje zovu prvi sprat.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar