Menu 021

Vojvodina u finišu do tri važna boda protiv Napretka

U prvoj od sedam utakmica razigravanja u okviru plej-ofa, Vojvodina je večeras na Karađorđu savladala Napredak rezultatom 2:1.
Novi Sad 18.04.2017. | 20:59 > 21:05

Pred oko 1.500 gledalaca, strelci za Novosađane bili su Malbašić u 44. i Trujić u 94. minutu, a Tubić u 63. za goste.

Vodeći gol postigao je Filip Malbašić pred sam kraj prilično dosadnog prvog poluvremena, nakon duplog pasa sa Paločevićem što mu je bio četrnaesti pogodak u šampionatu. U nastavku je usledio nešto življi tempo, ali su Kruševljani iz prve prilike uspeli da izjednače. Centrirao je Alivodić iz kornera, a loptu glavom najbolje zahvatio Tubić.

Nakon toga, crveno-beli su imali nekoliko odličnih prilika, ali su do pobede došli tek u sudijskoj nadoknadi. Posle kornera koji je izveo Malbašić, Planić je zahvatio loptu u skoku, a Trujić sa dva metra uspeo da je prosledi u mrežu.

Ova tri boda su izuzetno važna za Vojvodinu u borbi sa direktnim rivalom za treće mesto koje vodi u evropske kvalifikacije na leto.

U borbi za titulu Partizan je na Marakani dobio Zvezdu 3:1 i sada se izjednačio na vrhu po broju bodova sa crveno-belima. Ako do kraja ostane tako, Zvezda je u prednosti jer je regularni deo završila na prvoj pozicji.

U ostalim susretima: Mladost - Radnički 3:2 i Voždovac - Javor 1:1.

Tabela: Zvezda i Partizan po 40 bodova, Vojvodina 33, Mladost 27, Napredak 26, Voždovac 23, Radnički i Javor po 22.

U narednom kolu Vojvodina gostuje Partizanu, Napredak dočekuje Zvezdu, Mladost će igrati u Ivanjici, dok se u Nišu sastaju Radnički i Voždovac.

Autor: 021.rs

KOMENTARI nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje autora komentara.

NEMAMO nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za izbor komentara koji će biti objavljeni i nemamo obavezu obrazlaganja odluka s tim u vezi.

NEĆE BITI OBJAVLJENI komentari koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje, koji sadrže pretnje, uvrede na rasnoj, verskoj i nacionalnoj osnovi, netoleranciju svake vrste, upućuju na nezakonit sadržaj ili predstavljaju osnov za utvrđivanje građanske odgovornosti. Neće biti objavljeni ni oni komentari koji su opsceni, pornografski ili klevetnički.

NEĆE BITI OBJAVLJENI komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste, koji se odnose na uređivačku politiku i koji su napisani velikim slovima.

MOLIMO VAS, obratite pažnju na pravopis i gramatiku, prednost imaju komentari koji su napisani bez pravopisnih i gramatičkih grešaka.

OGRANIČENO je pisanje komentara na 1.500 karaktera.

PORTAL 021 zadržava pravo da bez prethodnog obaveštavanja, u svakom trenutku, ukloni ili onemogući pristup bilo kom sadržaju i nalogu po sopstvenomm nahođenju, za koji se utvrdi da predstavlja kršenje odredaba ili da je na drugi način štetan za 021.