Prijave za Novosadski maraton do 15. oktobra

Prijavljivanje za 25. Novosadski maraton, koji će se održati 22. oktobra, počelo je i trajaće do 15. oktobra.
Kako bi učestvovali na maratonu, zainteresovani pre toga moraju da uplate "startninu", o čemu više informacija mogu da pogledaju OVDE.
 
Glavna trka od 42 kilometra počeće u 10 časova na Trgu slobode, a osim nje održaće se i diplomatski i štafetni maraton, trke u nekoliko kategorija, humanitarna EKO rekreacija, takmičenje među školarcima, ali i tradicionalna puzeća trka beba.
 
Novina ove godine je hodanje sa štapovima na 4,5 kilometara, takozvani "Nordic walking", koji je sve popularniji u svetu.
 
"Do sada se prijavilo oko 600 takmičara, a očekujem da će se ukupno prijaviti oko hiljadu. Iako je najatraktivnija maratonska trka, koju trče samo najspremniji učesnici, organizuju se i kraće trke za manje spremne rekreativce", poručio je direktor Novosadskog maratona Milan Dolga.
 
Predsednik Organizacionog odbora Novosadskog maratona Zdravko Jelušić apelovao je na vozače da u nedelju, 22. oktobra, tokom trajanja trke imaju malo više strpljenja i da, ukoliko mogu, izbegavaju saobraćajnice koje su na trasi maratona.
 
Osim sportskog dela, manifestacija će imati i muzički program koji će se odvijati na Trgu slobode, ali i na trasi kod Kineske četvrti.
 
  
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Sport

Poraz Vojvodine u Kraljevu

U jeanaestom kolu KLS novosadski košarkaši poraženi su u Kraljevu od Sloge rezultatom 66:72, čime su četvrti put ove sezone ostali bez bodova.

Poraz Vojvodine u Banjaluci

Košarkaši Vojvodine poraženi su u Banjaluci od Borca sa 75:90 (42:45) u četvrtom kolu ABA 2 lige, pa novosadski košarkaši ostaju na dve pobede.

Izvanredna pobeda Vojvodine

U desetom kolu KLS košarkaši Vojvodine bili su bolji od lidera na tabeli Zlatibora sa 93:79 (46:45) i tako ostvarili sedmu pobedu.

Košarkaški derbi u petak na Spensu

Vojvodina će u okviru desetog kola KLS biti domaćin ekipi Zlatibora, lideru na tabeli i jedinoj ekipi koja je u dosadašnjem skoru zabeležila sve pobede.

Rutinska pobeda Vojvodine

U devetom kolu KLS košarkaši Vojvodine su savladali Mladost sa 89:72 (41:37) i tako zabeležili šesti uspeh u sezoni.