Novi poraz fudbalera Vojvodine, Spartak sve bliže Evropi

I treću utakmicu zaredom sa novim trenerom izgubili su fudbaleri Vojvodine u plej-ofu Superlige i tako i definitivno ostali bez šanse da se domognu evropskih kvalifikacija.

Vojvodina je u 3. kolu poražena na gostovanju od ekipe Voždovca rezultatom 2:1, oba pogotka za domaće dao je Alen Mašović u 4. u 25. minutu susreta, dok je strelac za goste bio Lazar Arsić u 76. minutu

Voždovac je zasluženo slavio, a crveno-beli su ponovo odigrali loš meč, sa svega tri dobre prilike tokom 90 minuta igre, od kojih su jednu realizovali.

Novosađani tako, od kada ih je preuzeo Aleksandar Vasilijević, još nemaju osvojenog boda u okviru plej-ofa i sa 22 boda više nemaju nikakve šanse da igraju letnje evropske kvalifikacije. To će inače biti prvi put još od 2010. godine.

Subotički Spartak, koji je najprijatnije iznenađenje prvenstva i koje je do dolaska u Vojvodinu trenirao upravo Vasilijević, zabeležio je novu pobedu, ovog puta protiv Napretka rezultatom 2:1. Subotičani su sada povećali prednost u odnosu na rivale i imaju realnu šansu da domognu Evrope.

Crvena zvezda juriša ka novoj tituli i danas je pobedila Čukarički sa 3:0, dok se sutra sastaju Partizan i Radnički.

Tabela: Crvena zvezda 48, Partizan 36 (-1), Spartak 34, Voždovac 30, Radnički 28 (-1), Čukarički 26, Napredak 26 i Vojvodina 22.

U narednom kolu na Karađorđu gostuje Partizan i taj meč igra se u nedelju od 18:30h.