NBA franšiza Bruklin, nekada Nju Džerzi netsi, na poseban način će odati počast svom bivšem košarkašu i legendi jugoslovenske i hrvatske košarke, tragično nastradalom Draženu Petroviću.
Kako prenosi RTS, Netsi će organizovati veče posvećeno Draženu, u kom će se uz video-sećanja i zahvalnice, deliti posebno dizajnirani Draženovi dresovi i figure.
"Draženova noć" biće održana 26. februara, odmah nakon pauze zbog "Ol-stara" koji se održava ovog vikenda.
Ceremoniji će prisustvovati Petrovićeva porodica, dok će sa video-bima biti pušten video-snimak najboljih Draženovih partija u dresu ove franšize.
Netsi su takođe izradili posebno dizajnirane Draženove dresove i figure koji će se prodavati u prodavnici kluba, ali i koji će biti podeljeni među deset hiljada navijača koji budu prvi kupili karte za meč.
Iako je za Netse igrao samo tri sezone, hrvatski košarkaš je ostavio veliki trag u klubu kojem je vratio nekadašnju slavu i igranje plej-of faze NBA lige.
U dresu tadašnjeg Nju Džerzija, u 195 mečeva Dražen je beležio u proseku 19,5 poena po meču, uz šut iz igre od 51 odsto, od čega 43 za tri poena.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Košarkaški savez BiH potvrdio je da su reprezentativac Aleksandar Lazić i pomoćni trener Zoran Petković napustili reprezentaciju pred odlazak u Litvaniju na sledeći meč u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Ženska odbojkaška mediteranska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Mediteranskih igara u Tarantu, pošto je danas u polufinalu izgubila od selekcije Turske 1:3 (16:25, 25:23, 21:25, 22:25).
Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Island 102:73 (25:27, 27:15, 18:19, 32:12), u utakmici sedmog kola Grupe J u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Muška odbojkaška mediteranska reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Alžira 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 21:25, 15:13), u svojoj poslednjoj, petoj utakmici u Grupi A na Mediteranskim igrama u Tarantu.
Košarkaši Srbije večeras od 20 časova u Areni dočekuju Island na startu finalne faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se održati u Kataru 2027. godine.
Ženska odbojkaška reprezentacije Srbije pobedila je danas u Brnu selekciju Ukrajine 3:0 u setovima (25:21, 25:22, 25:21), u utakmici petog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.
Evropska fudbalska unija (Uefa) priprema krivičnu prijavu protiv predsednika Međunarodne fudbalske federacije (Fifa) Đanija Infantina pred švajcarskim sudovima.
Dušan Lajović plasirao se u finale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Sjedinjenih Američkih Država, pošto je večeras u polufinalu kvalifikacija, u Njujorku pobedio 192. igrača sveta Španca Davida Hordu Sančisa.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Brnu selekciju Grčke 3:0 (25:22, 25:13, 25:18), u svojoj pretposlednjoj, četvrtoj utakmici u Grupi B na Evropskom prvenstvu.
Mia Ristić plasirala se u finale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Sjedinjenih Američkih Država, pošto je večeras u polufinalu kvalifikacija, u Njujorku pobedila 229. igračicu sveta Portugalku Fransisku Žorže.
Predsednik fudbalskog kluba Partizan Rasim Ljajić rekao je da je uprava od dolaska na čelo crno-belih bila "između dve vatre" pošto su je napadali iz političkih razloga i istakao da je cilj da Saša Ilić ostane trener eki
Teodora Kostović nije večeras uspela da se plasira u polufinale kvalifikacija za Ju Es open u Njujorku, pošto je izgubila od 203. teniserke sveta Holanđanke Aranče Rus posle tri seta, 6:4, 4:6, 4:6.
Dušan Lajović plasirao se večeras u polufinale kvalifikacija za Ju Es open u Njujorku, pošto mu je južnokorejski teniser Sunvu Kvon predao meč u trećem setu.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Brnu selekciju Bugarske 3:0 (25:18, 25:14, 25:20), u svojoj trećoj utakmici u Grupi B na Evropskom prvenstvu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar