Ivana Španović nova svetska šampionka u skoku u dalj u dvorani

Ivana Španović osvojila je zlatnu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Birmingemu.
Najbolja srpska atletičarka do prvog zlata na šampionatu sveta došla je skokom 6,96 u četvrtoj seriji.

Španović je pobedila rezultatom iz četvrte serije od 6,96 metara, što je najbolji rezultat u svetu trenutno.

Ona je u prvoj seriji skočila 6,89 metara, u drugoj seriji 6,74, dok je u trećoj seriji prestupila.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Britni Ris rezultatom 6,89 metara iz četvrte serije, a bronzu je osvojila Sosten Mogenara Tarum rezultatom 6,85 iz druge serije.

Ivana Španović je tokom karijere bila prvakinja Evrope i na otvorenom i u dvorani (tri puta), ali do sada nije imala zlato sa planetarnih smotri. Sada ukupno ima deset medalja (bronza za OI, dve bronze sa SP, srebro, bronza i zlato sa SP u dvorani).

• Pupi

04.03.2018 22:07
    Pozdrav od vaterpolo tima!
  • Sever Srbije

04.03.2018 21:47
    Rts i zuti Bujke ne prenose istorijsko takmicenje za Srbiju sramota.
    Bravo Ivana carice!!!!
  • Sale NS

04.03.2018 21:08
    Hvala !
    Apsolutna dominacija ! Hvala Ivani na trenucima kojima se svi ponosimo što smo odavde, a kontra "hvala" svim je..nim srpskim televizijama koje NISU PRENOSILE ovo takmičenje ?!

Srbija pobedila Kipar u prijateljskom meču

Fudbaleri Srbije pobedili su večeras u gostima u Larnaki selekciju Kipra sa 1:0, u prijateljskom meču. Strelac pobedonosnog gola bio je Sergej Milinković-Savić u sedmom minutu.

Đere u drugom kolu turnira u Majamiju

Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira mesters serije u Majamiju, pošto je danas na startu savladao Kineza Čak Lam Vonga u dva seta, sa 7:5, 7:6 (7:3).