Menu 021

EP: Odbojkaši Srbije poraženi u polufinalu

Reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke sa 3:2 u polufinalu Evropskog prvenstva u Poljskoj, po setovima 24:26, 15:25, 25:18, 27:25 i 15:13.
Sport 02.09.2017. | 20:23 > 21:55
Srbija nije iskoristila vođstvo od 2:0 u setovima kada je praktično jednom nogom bila u finalu Evropskog šampionata.

Na startu meča Nemci su pokazali da mogu da pariraju našoj reprezentaciji. Iako su izabranici Vanje Grbića veći deo seta imali vođstvo, Nemci su sustizali i na kraju su "orlovi" uzeli set na razliku, 26:24.

U drugom setu Podraščanin, Atanasijević i ekipa su pokazali znatno bolju igru. Nemci su se držali dobro, ali pri rezultatu 5:5 Srbija udara jak presing i osvaja drugi set sa čak 10 poena razlike, 25:15.

Neobjašnjivi pad igre usledeo je u trećem setu. Premda je set dobro počeo po naše, Panceri su pokrenuli talas koji se neće zaustaviti do kraja meča. Selektor rivala je u pravom trenutku zatražio tajm-aut, pregrupisao ekipu što je dovelo do povratka Nemaca u meč i osvajanja seta rezultatom 25:18.

Očigledno su u četvrtom setu "orlovi" shvatili da Nemačka nije niti malo lak protivnik te da će morati da daju poslednje atome snage. To su i učinili. Velika borba od starta seta, oba tima su bila izjednačena, ali dve prepuštene šanse koje je Srbija imala na kraju seta kaznili su Nemci. Rivali traže čelendž kojim prave preokret, a za peti set su uspeli da se izbore osvajanjem četvrtog sa 27:25.

U petom setu viđeni su mini-preokreti na obe strane. Pri vođstvu od 13:11 za Nemce, Srbija uspeva da se vrati u meč, ali to nije bilo dovoljno. Sjajnim servisima i sigurnošću u smeču Panceri su osvojili peti seti sa 15:13 i plasirali se u finale.

U drugoj utakmici polufinala od 20.30 časova sastaju se Rusija i Belgija. Veliko finale igra se u nedelju od 20.30, a borba za bronzu je tri časa ranije.
Autor: 021.rs