Dečak je dobio ime u čast svoga dede, koji se takođe zvao Benito. U Italiji je, naime, još uvek čest slučaj da se detetu ime da po dedi.
Problem ovog malog Benita, međutim, nije ime, već prezime - Musolini. Tako se njegovo puno ime podudara sa imenom i prezimenom italijanskog fašističkog diktatora (1883 - 1945) iz perioda pre i za vreme Drugog svetskog rata.
To je bilo previše za sud u Đenovi, koji je zbog toga pozvao roditelje kako bi ih zakonskim putem prinudio da promene ime svog deteta, piše dnevnik Gazeta di Parma.
Dačakova porodica, međutim, nije ni u kakvim rodbinskim odnosima sa nekadašnjim fašističkim vođom Italije, poznatom po tituli "duče" (it. vođa), koju je sam sebi nadenuo.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar