Najmanje 20 osoba je povređeno u snažnom zemljotresu jačine 6,3 stepeni po Rihteru, koji je pogodio Ekvador, a pričinjena je i velika materijalna šteta.
U vreme kada veštačka inteligencija preuzima primat u digitalnom svetu, konferencija Digital Day 2025 donosi ključno pitanje: kako zadržati ljudski faktor u centru tehnološkog napretka?
Naftna industrija Srbije (NIS) dobila je danas treće odlaganje uvođenja američkih sankcija, kojima je zaprećeno zbog većinskog ruskog vlasništva u toj kompaniji.
Opština Rača je podnela krivičnu prijavu i angažovala nezavisnog sudskog veštaka kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je pao plafon u učionici OŠ "Karađorđe" u Saranovu.
Papa Franja biće sahranjen danas u jednoj od takozvanih "pet papskih bazilika", Santa Mariji Mađore, u Rimu, gde će telo poglavara Rimokatoličke crkve biti preneto iz bazilike Svetog Petra.
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas objavio je na svom Iks nalogu sliku, za koju kaže da je novi avion Falkon kupljen za potrebe državnih funkcionera.
Sud u Nigeriji odbacio je žalbu kompanije Meta na kaznu od 220 miliona dolara koju je izrekla federalna komisija za zaštitu konkurencije i potrošača zbog kršenja propisa o zaštiti podataka o ličnosti.
Vlada Crne Gore je na telefonskoj sednici odlučila da porodice žrtava deportacije izbeglica, otmice i ubistva u Štrpcima i bombardovanja u Murinu i Tuzima obešteti sa po 100.000 evra.