Novosadski informativni portal 021

Info - Hronološki

PKS: Škole ne rade, a kafane rade, sve na štetu đaka na Kosovu

Partija kosovskih Srba ocenila je danas da zvanični Beograd pokušava da "servira" Srbima na Kosovu politiku "bezumlja i obmana", a kao najnoviji pokušaj da se odglumi neprikosnovena moć Beograda na Kosovu je kašnjenje sa početkom školske godine, koje ide na štetu jedino srpskim učenicima i njihovim roditeljima.

Zaplenjeno oko osam kilograma marihuane i više od pola kilograma heroina, osmoro uhapšeno

Beogradska policija je, u više odvojenih akcija, zaplenila oko osam kilograma marihuane i više od pola kilograma heroina i uhapsila N. Ž. (32), I. S. (24), A. Ć. (31), A. D. (28), U .Đ. (20), D. S. (25) i A. G. (20) zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, kao i A. Ž. (25) koji se sumnjiči za neovlašćeno držanje opojnih droga.

Krivokapić: Ukinućemo Zakon o slobodi veroispovesti

Nosilac liste "Za budućnost Crne Gore" Zdravko Krivokapić kazao je da je u pripremi drugi sporazum tri koalicije koje formiraju novu vladu, a koji će obuhvatiti i ukidanje Zakona o slobodi veroispovesti, ali nije precizno odgovorio na pitanje da li će biti ukinute sankcije Rusiji.