Autor: Vreme (Marija L. Janković)

Info
30.12.2025.
17:00 > 16:48
"Ključni presek u vezi sa energetskim pitanjima biće napravljen 15. januara", najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić - a šta će se dogoditi tada?
  • Zamenik zamenika

    30.12.2025 18:57
    Odakle ruskoj firmi pod sankcijama gorivo na NIS Gazprom benzinskim pumpama?
  • Većinski akcionar

    30.12.2025 18:40
    Moderna rafinerija može i pet godina da ne radi i opet će biti na vrhu. Kako većinski akcionar odluči..
  • Treća opcija

    30.12.2025 17:47
    Neće biti ni prodat ni preuzet.
  • Borris

    30.12.2025 17:39
    Ništa se neće dogoditi
    U januaru se neće ništa dogoditi. Rusi sigurno neće prodati, posebno ne tako brzo, Ameri su popustili i nisu blokirali rad NIS-a nego samo rafinerije. Sve benzinske pumpe rade normalno, zaposleni u NIS-u redovno primaju plate, zeprećene sekundarne sankcije bankama i svim ostlim firmama koji posluju sa NIS-om se više ne spominju. Srbija uvozi više gotovih derivara (benzina, dizela) i više ne uvozi neprerađenu naftu, Evropi još bolje. Može takva situacija još jako dugo da potraje. Nacionalizacija ne dolazi u obzir, ni jedna država još nije nacionalizovala rusku imovinu niti su Rusi nacionalizovali imovinu drugih država u Rusiji koje ima jako mnogo, pa nećemo ni mi, sve i da ne zavisimo od ruskog gasa. Svi su na dobitku osim nas i Rusa tako da će ovakav status kvo još dugo potrajati. Možda će gorivo poskupeti u Srbiji, možda će se manje voziti privatni automobili što bi bilo, u stvari, dobro za nas.
  • Александар

    30.12.2025 17:31
    Вук Вучић
    Деведесетих сам мислио да је е Вук највећи голуб међу српским политичарима. Овај је ненадј....
  • Zoran x

    30.12.2025 17:13
    Naravno da će biti preuzet.Što je i bolje za Srbiju

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna