Povodom 275 godina od rođenja Franciska Goje (1746−1828), velikog španskog slikara, Biblioteka Matice srpske priredila je elektronsku izložbu građe iz svojih zbirki.
Čak pet nagrada je u Novi Sad donela predstava "Ko je ubio Dženis Džoplin?" sa 23. Međunarodnog festivala pozorišta Teatar fest "Petar Kočić" 2021. u Banjaluci.
Gospon tamburaši, koji su proteklih godina snimali pesme i pratili na koncertima novosadskog kantautora Đorđa Balaševića, objavili su pesmu "Sve bajke sveta".
"Tragedija Hamleta", čuvenog Pitera Bruka, u izvođenju francuskog teatra "Des Lumières et des Ombres", otvoriće danas, 2. jula, 8. Šekspir festival u Vili Stanković u Čortanovcima.
Naša dramska spisateljica Tijana Grumić postala je jedan od pet finalista dramskog konkursa u Poljskoj na koji je pristiglo 288 drama. O pobedniku se odlučuje u oktobru.
Koncertom evropske muzike Aleksandar Dujin orkestra, na platou ispred Galerije Matice srpske, počelo je deseto jubilarno izdanje manifestacije Leto na Trgu galerija.
Jubilarna manifestacija Leto na Trgu galerija, u organizaciji Galerije Matice srpske, Spomen-zbirke Pavla Beljanskog i Galerije likovne umetnosti poklon zbirka Rajka Mamuzića počinje 24. juna.
Danas počinje Novosadsko muzičko leto, prva dva koncerta, 20. i 21. juna, biće na otvorenom – u dvorištu Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj, a ulaz je slobodan.
Izložba "Paralelna stvarnost" na kojoj će biti prikazane karikature Predraga Koraksića Koraksa posle biće premeštena iz Beograda u Novi Sad, i to u proširenom izdanju.