Projekti

Imunolog: Terapija plazmom sa antitelima za desetak dana

Primena terapije krvnom plazmom sa antitelima izlečenih od virusa korona trebalo bi da počne za desetak dana, kaže imunolog Srđa Janković iz Univerzitetske dečje klinike "Tiršova" i dodaje da se trenutno pripremaju kapaciteti i protokol o primeni.

Orbović: "Jura" preti da postane katastrofa za zaposlene, ali i celu Srbiju

Predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS) Ljubisav Orbović poslao je dopis Кriznom štabu i predsednici Vlade Ani Brnabić u kome apeluje da se u fabrikama južnokorejske kompanije "Jura" u Leskovcu, Nišu i Rači, zaštite zaposleni i "zaustavi hir poslodavaca", koji radnicima ne obezbeđuje adekvatne uslove za rad u vreme epidemije.

Traže da se ukine PDV na humanitarnu pomoć za vreme vanrednog stanja

Članovi Saveta za filantropiju iz Koalicije za dobročinstvo, uputili su preporuku Vladi Srbije da se svi donatori koji doniraju neoprofitnim organizacijama, udruženjima, fondacijima i zadužbinama oslobode plaćanja PDV-a tokom vanrednog stanja, saopštila je danas koalicija.

U Srbiji živi 31 vrsta slepih miševa, nisu izvor zaraze

U Srbiji je nastanjena 31 vrsta slepih miševa, ali nijedna nije prenosilac virusa korona ni drugih zaraznih bolesti, kaže direktor Prirodnjačkog muzeja i stručnjak za slepe miševe Milan Paunović i dodaje da je novi virus kod letećih sisara u našoj zemlji otkriven 2017. godine i da je utvrđeno da nije patogen za čoveka.

Pančevo dobija kovid bolnicu

Opšta bolnica u Pančevu postaje kovid bolnica i primaće ubuduće pacijente zaražene virusom korona, kaže direktor te zdravstvene ustanove Slobodan Ovuka.